[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

پیشروی کرونا در فارس، روزنامه شیراز نوین


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از افزایش شهرهای قرمز فارس به چهار شهر سرچهان، پاسارگاد، اوز و خنج خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید وحید حسینی» با اشاره به اعلام آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی استان فارس، افزود: هم اکنون ۱۶ شهرستان فارس از جمله شیراز که هفته گذشته در وضعیت زرد بوده است، در وضعیت نارنجی قرار دارد؛ همچنین ۱۶ شهرستان در وضعیت زرد بوده و لامرد، تنها شهرستان دارای وضعیت آبی در استان فارس است. او با بیان اینکه بر اساس اعلام جدید، شاهد افزایش شهرهای قرمز استان از دو مورد به چهار مورد و افزایش شهرهای نارنجی از ۱۲ مورد به ۱۶ مورد هستیم، نسبت به افزایش خطر موج هفتم کرونا هشدار داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ویژه از سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه ای خواست تا در شرایط کنونی، نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توجه ویژه‌تری داشته باشند. 
دکتر حسینی همچنین بر ضرورت گسترش پوشش واکسیناسیون به عنوان سد دفاعی در برابر این بیماری تأکید کرد و گفت: افرادی که ۶ ماه از دوز پیشین واکسن آنان گذشته، لازم است برای تکمیل برنامه واکسیناسیون خود و دریافت دوز جدید واکسن اقدام کنند. مسئول ارشد حوزه سلامت فارس، تقویت ایمنی فرد و جامعه در برابر کرونا را نتیجه مهم واکسیناسیون دانست که در شرایط کنونی یک ضرورت محسوب می‌شود. به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در حال حاضر کارشناسان سلامت دانشگاه در پایگاه‌های واکسیناسیون استان بر اساس برنامه اعلام شده، آماده پذیرش مراجعان هستند و از مردم دعوت می‌شود در اسرع وقت در این زمینه اقدام کنند.
او همچنین افزایش پایبندی نسبت به شیوه نامه‌های بهداشتی را یک اصل مهم سلامت در دوران کرونا عنوان کرد که در هنگام اوج گیری بیماری، از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است و افزود: افزایش آمارهای ابتلا و بستری کرونا در استان نشان می‌دهد که پایبندی تمامی افراد جامعه به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر این بیماری و قطع زنجیره‌های انتقال آن، مهم‌ترین راهکار عبور از موج کنونی بیماری است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی