[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

استاندار فارس: آب و برق صنایع به دلیل بدهکاری قطع نشود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر حمایت از تولید گفت: نباید آب، برق و گاز هیچ واحد تولیدی به دلیل بدهی قطع شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت با اشاره به مشکلات مطرح‌شده درباره قطعی برق و گاز صنایع، اظهار داشت: یک چهارم نیاز کشور کمبود برق وجود دارد که این امر نیازمند یک برنامه جامع و زمان‌بندی شده جهت تأمین برق است.
وی با بیان اینکه در استان فارس در حد امکان تدبیر شد تا کمترین میزان خسارت به صنایع وارد شود، گفت: با انتقاد کردن مشکلات برطرف نمی‌شود. اتاق بازرگانی دارای یک مرکز تحقیقات است؛ انتقاد را بگویند اما پیشنهادات را نیز در حد مقدورات استان مطرح کنند. استاندار فارس درباره مواردی که اجرای آن در اختیار استان نیست، افزود: اتاق بازرگانی نامه‌ای نوشته و موضع بخش خصوصی را در یک اجماع با اتاق‌های بازرگانی دیگر استان‌ها مطرح کند. بنده هم قول می‌دهم مواردی را که مورد اجماع اتاق‌های بازرگانی قرار می‌گیرد، با دولت پیگیری کنم.
ایمانیه با بیان اینکه بخش خصوصی با همکاری 3 اداره برق کمک کنند تا نیروگاه‌های شهرک‌های صنعتی و نیروگاه‌های خورشیدی واحدها راه‌اندازی شود، عنوان کرد: دولت نیز در این زمینه کمک خواهد کرد.
وی درباره مشکلات قطعی گاز صنایع تصریح کرد: مشکل این بود که صنایع مشابه با مجوز از سازمان صمت پول گاز را 5 برابر بیشتر از صنایعی که مجوزشان را از جهاد کشاورزی گرفتند، پرداخت می‌کردند. بر اساس مصوبه پیشین شورای گفت‌وگو مقرر شده بود این مسئله حل شود، اما مصوبه اجرا نشده است که باید با پیگیری جدی موضوع مدیریت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی