[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

شیراز جهانشهر جشنواره‌هاست، روزنامه شیراز نوین

مؤسس و بنیان‌گذار هتل چمران گفت: فعالیت‌های فرهنگی باید با مدیریت راهبردی و جهادی همراه باشد.
 اهمیت سرمایه‌گذاری بر مبانی فرهنگی
محمدحسین شفاعتیان در آیین بزرگداشت روز جهانی عکاس و اختتامیه مسابقه عکس هتل بزرگ چمران، با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری بر روی مسائل و مباحث فرهنگی، گفت: بستر مناسب و امن برای آدم‌های فرهنگی و هنرمند و تولیدات فرهنگی می‌بایست فراهم شود.
وی بر لزوم پرداختن به مفهوم شناسی مسئله فرهنگی تأکید کرد و افزود: ورود به عرصه فعالیت‌های فرهنگی باید کارآمد، مستمر و همراه با مدیریت راهبردی و جهادی باشد.
شفاعتیان با انتقاد از عملکرد دستگاه‌ها و مراکز فرهنگی و متولی در این بخش در استان، اظهار داشت: متأسفانه این دستگاه‌ها و مراکز آنچنان که باید در حوزه مسائل زیرساختی فرهنگی و حتی شکلی آن سرمایه‌گذاری نکرده‌اند.
 ظرفیت‌های جهانشهر بی‌همتاست
وی با بیان اینکه با نگاه به جهانی شدن و رشد و توسعه روزافزون جهان شهر شیراز، حرکت در مسیری را آغاز کرده‌ایم که زیربنای آن فرهنگ است، گفت: ظرفیت‌ها و داشته‌های بسیار بالا و والای این کلان‌شهر را به رخ جهانیان می‌کشیم.
مؤسس و بنیان‌گذار هتل چمران شیراز تصریح کرد: تجلیل و قدردانی از بزرگان، نام‌آوران، فرهیختگان و افتخارآفرینان این شهر در عرصه‌های مختلف را در دستور کار قرار داده و اعتقاد داریم بزرگداشت باید در زمان حیات فرد باشد.
وی جوان‌گرایی و هدایت جوانان در حوزه مسائل فرهنگی اجتماعی را یکی از حرکت‌های مهم زیرساختی در راستای توسعه و رشد دیگر عرصه‌ها دانست و گفت: همیشه تلاش داشته‌ام میدان را به جوانان داده و زمینه حرکت، پویایی و رشد آنها را به عنوان یک عنصر و مؤلفه‌ فرهنگی فراهم نمایم.
 استقبال از ایده‌های برتر فرهنگی
شفاعتیان ادامه داد: از ایده‌ها و پیشنهادات در زمینه و بستر فعالیت‌های فرهنگی استقبال کرده و به ایده‌های برتر جایزه می‌دهیم. وی با اشاره به اینکه بخشی از فعالیت‌های هتل چمران در راستای رویکرد فرهنگی آن، بر اساس برگزاری بزرگداشت‌ها، جشنواره‌ها، یادبودها، فستیوال‌ها و نشست‌های فرهنگی و ادبی تعریف شده است، گفت: در همین راستا به مناسبت روز جهانی عکاسی، در صفحه اینستاگرامی هتل چمران فراخوانی به مسابقه گذاشته شد که سوژه آن هتل چمران به عنوان یک المان و نماد شهری بود.
مؤسس و بنیان‌گذار هتل چمران افزود: بعد از اعلام این فراخوان، 84 اثر که به صورت عکس دوربینی و موبایلی از فضای بیرونی و داخل هتل چمران گرفته شده بود، دریافت شد که در نهایت 30 اثر به مرحله نهایی رسید. شفاعتیان خاطرنشان کرد: از بین آثار به مرحله نهایی رسیده، 10 اثر با رأی مردمی به عنوان آثار برتر شناخته شد.
 معرفی نفرات برتر و اهدای جوایز مردمی
وی در ادامه بر تداوم این رویدادها تأکید کرد و افزود: در مرحله داوری نیز از بین آثار 3 اثر منتخب گردید.
برترین‌های رأی داوری:
نفر اول: فهیمه اسلامی
نفر دوم: فاطمه آریایی
نفر سوم: صدیقه کشاورز
منتخبان آرای مردمی:
علیرضا ایزدی، حسین جاوید، مهران نعمتی، صادق علوی، زینت ملک‌پور، عرفان جنتی، مینا شیروانی، آریا رحیمی، علی توانگر و غزاله موسوی
پس از معرفی آثار برگزیده و برترین‌ها توسط داور این مسابقه، به نفر اول یک سکه بهار آزادی و لوح، به ‌نفر دوم نیم سکه بهار آزادی و لوح و به نفر سوم ربع سکه بهار آزادی و لوح اهدا شد.
همچنین به ده نفر منتخب مردمی لوح تقدیر و جوایزی اهدا شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی