[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

برق پایدار با تدابیر جهادی، روزنامه شیراز نوین

آیین اختتامیه پویش افق روشن در شیراز که در راستای فرهنگ سازی صرفه جویی انرژی برق در جامعه هدف دانش آموزان و خانواده‌ها اجرایی شده بود، با حضور مدیرکل آموزش و پرورش فارس و مدیران عامل صنعت برق فارس برگزار شد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله(ع)، از همراهی آموزش و پرورش در اجرای این پویش تقدیر کرد.
 تأکید تمدن اسلامی بر مصرف بهینه
محمدرضا سلاحی ادامه داد: تبلور فرهنگ در سبک زندگی تجلی می‌یابد و اجتناب از اسراف و تبذیر از ارکان اصلی سبک زندگی و تمدن اسلامی است. مدیرعامل توزیع برق شیراز گفت: بر اساس آموزه‌های دینی و مذهبی، سعی و اهتمام صنعت برق بر استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود، به ویژه آموزش و پرورش و خانواده در جهت نهادینه کردن مصرف صحیح انرژی گران‌بهای برق می‌باشد.مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز اضافه کرد: علی رغم تداوم خشک‌سالی، افزایش نسبی دمای هوای کشور به میزان ۱/۱ درصد و طولانی شدن زمان اوج مصرف برق در تابستان امسال، برخلاف گمانه‌ها و استدلال‌های کارشناسان مبنی بر محتمل بودن تداوم ناترازی انرژی، با مجموعه اقدامات جهادی وزارت نیرو و مهم‌تر از آن همدلی و همراهی مشترکان، بحمدالله تابستان امسال تاکنون بدون خاموشی‌های ناشی از کمبود تولید طی شده است. سلاحی خاطرنشان کرد: چهارماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، با مدیریت شرایط شاهد رشد ۱۶درصدی مصرف صنعتی و ۹درصدی مشترکان کشاورزی هستیم که البته با مدیریت هوشمندانه با وجود افزایش مصرف این مشترکان، به‌طور همزمان با انتقال مصرف از ساعات پیک به ساعات کم‌باری بیشترین همکاری را همین مشترکان با شرکت داشته‌اند. در بخش خانگی نیز به عکس انتظار رشد ۵ یا ۶درصدی، با تعامل ایجادشده علاوه بر توقف رشد مصرف، شاهد کاهش مصرف چهاردرصدی مشترکان خانگی بودیم.
 رضایتمندی شهروندان با تلاش شبانه‌روزی
سلاحی با بیان اینکه همه ما خدمتگزاران موظفیم روح امید، اعتماد و رضایتمندی را در مردم عزیز ارتقا دهیم، گفت: ما خود را یک سرباز می‌دانیم و تلاش می‌کنیم تا شرایطی فراهم شود تا مردم احساس رضایت کنند. او ضمن تقدیر از روابط‌عمومی‌های صنعت برق فارس و آموزش و پرورش در اجرای پویش افق روشن، ابراز امیدواری کرد که صنعت برق بتواند همواره موجبات رضایت عمومی را 
فراهم کند.
 مدیریت مصرف با آموزش‌های همگانی
مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در این مراسم با تأکید بر نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی، آموزش و پرورش را به عنوان یک منبع عظیم متعلق به همه مردم دانست. محمدخلیل عسکری افزود: با راه‌اندازی سازمان تعلیم و تربیت کودک، فرزندان از زمان تولد تا ١٨سالگی تحت پوشش آموزش و پرورش قرار می‌گیرند. 
او تأکید کرد: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند موفق شود و لازمه آن، مشارکت همگانی و در رأس آن خانواده است. به گفته عسکری، آموزش و پرورش بزرگ‌ترین مولد سرمایه اجتماعی است و در تولید این سرمایه اجتماعی، مسئولیت اجتماعی تعریف می‌شود. او ادامه داد: در خصوص سبک زندگی معتقد به سبک زندگی ایرانی اسلامی هستیم و هم در شرع مقدس و هم فرهنگ غنی ملی به بهره وری و صرفه جویی به کرات اشاره و تأکید شده است. عسکری آمادگی آموزش و پرورش فارس را برای استمرار این حرکت در راستای تربیت شهروند مسئولیت‌پذیر و در تراز نظام مقدس اسلامی اعلام کرد.
 اهمیت فرهنگ‌سازی در صرفه‌جویی
یدالله حقیقی، مدیرعامل برق منطقه فارس نیز در این مراسم بیان کرد: در تمام دنیا فرهنگ‌سازی بیشترین نقش و اثر را در حوزه‌های صرفه جویی انرژی دارد. او دانش آموزان را به مثابه رسولان حوزه تولید انرژی توصیف کرد و گفت: امسال با تدبیر و درایت ارکان نظام، شاهد عدم خاموشی در بخش خانگی بودیم که امید است استمرار داشته باشد. حقیقی همچنین کمبود تولید را جزو عقب‌ماندگی‌های حوزه انرژی ذکر کرد و سوءمدیریت سال‌های قبل را دلیل آن برشمرد و گفت: ممکن است تا چند سال هم ادامه داشته باشد. او خواستار تدوام حرکت‌های فرهنگی برای رسیدن به نقطه مطلوب شد.
 بستــه‌های تــشــویـــقی برای مشترکان خوش‌مصرف
حمیدرضا کریمی فرد، مدیرعامل شرکت توزیع برق فارس نیز با بیان اینکه دانش آموزان همیاران صنعت برق بوده و هستند، به وجود معضل در صنعت برق و ناترازی ١٥هزار مگاواتی بین تولید و مصرف اشاره و عنوان کرد: شاهد بودیم که در سال‌های قبل در این عرصه نارضایتی‌هایی ایجاد شد، اما امسال با مدیریت توأم با درایت و برنامه‌ریزی، هیچ شهر و روستایی خاموش نشد.وی افزود: بسته‌های تشویقی مناسبی جهت مشترکانی که همکاری نموده اند نیز اعمال و اهدا شد. مدیرعامل شرکت توزیع برق فارس تأکید کرد: فرهنگ صرفه جویی به همه ساعات شبانه روز و ایام سال تعمیم داده شود و همواره از لوازم برقی کم مصرف استفاده کنیم.
 مصرف نهادینه در اقشار دانش‌آموزی
سید باقر احمدی، مدیر روابط عمومی توزیع نیروی برق شیراز نیز گفت: پویش افق روشن با جامعه هدف پانصدهزار دانش‌آموزی استان فارس امسال برای دومین سال پیاپی و به منظور نهادینه کردن مصرف صحیح انرژی برق 
برگزار گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی