[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

عملیات فرهنگی بودجه می‌خواهد، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
نماینده ولی فقیه در استان فارس خواستار تخصصی شدن فرایند خبررسانی و آموزش خبرنگاران به صورت حرفه ای شد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام ظهر یکشنبه 30 مردادماه در دیدار صمیمانه با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته خبرنگار برگزار شد، اظهار داشت: برخی از اخبار را که مطالعه می‌کنم، گاهی این احساس پیش می‌آید که خبرنگار در موضوعی که کار کرده، ورزیدگی لازم را نداشته و به آموزش بیشتری نیاز دارد.
وی پیرامون برخی از مطالب مطرح شده در جلسه درباره ارتباط با شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی است و ریاست شورا را امام جمعه برعهده دارد. بنابراین برای پیگیری کارهای فرهنگی و دیگر امور باید از طریق اداره کل ارشاد اسلامی فارس دنبال شود.
او خواستار حمایت مادی و معنوی از رسانه‌ها و خبرنگاران شد و اظهار داشت: یک خبرنگار به‌تنهایی نمی‌تواند همه عرصه‌ها را به خوبی پوشش دهد. در این زمینه اهالی رسانه هم به حوزویان کمک دهند تا در عرصه تولید محتوا و خبر فعال شوند.
امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: تفاوت نگاه سیاسی نباید سبب شود از یک فکر خوب محروم شویم. مقام معظم رهبری نیز با کمال دقت حرف مخالفان را می‌بینند، می‌شنوند و تحلیل کرده و سپس با بصیرت اعلام موضع می‌کنند. این مقام مسئول خواستار اختصاص بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان فارس شد و اظهار داشت: برای اجرای سند فرهنگی به بودجه کشوری نیاز داریم و اگر بودجه‌های فرهنگی شارژ نشود، کار رسانه نیز زمین می‌ماند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی