[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

طرح به‌حداقل‌رساندن وابستگی به آب در روستاهای ارسنجان اجرا می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

 داور یزدانی- گروه شهرستان‌ها- ارسنجان
جلسه کمیته محلی تالاب طشک و بختگان به ریاست رضایی فرماندار شهرستان ارسنجان، به منظور معرفی و شروع طرح معیشت‌های سازگار با منابع تالابی در روستاهای چهار قلات و سنگ کر ارسنجان با حضور تمامی دستگاه‌های اداری مرتبط با طرح در محل فرمانداری ارسنجان برگزار شد. 
در ابتدای این جلسه محمدجواد نعمت‌الهی مجری طرح در روستای چهارقلات پس از معرفی طرح و اهداف آن، به ضرورت توجه به معیشت مردم روستاهای اطراف تالاب طشک و بختگان تأکید کرده و گفت: به حداقل رساندن وابستگی درآمد روستاییان به منابع آب، از اهداف اصلی این طرح است. 
نعمت‌الهی اضافه کرد: این طرح به مدت سه سال با همکاری دفتر عمران سازمان ملل UNDP و کمک مالی دولت ژاپن و طرح ملی حفاظت از تالاب‌های ایران اجرایی خواهد شد. 
وی در ادامه گزارش مختصری از چگونگی اجرای این طرح را ارائه کرد. در ادامه این جلسه، سید زین العابدین هاشمی مجری طرح در روستای سنگ کر، آمادگی خود را برای راه اندازی صندوق خرد اعتباری زنان روستایی در روستای سنگ کر اعلام کرد. سپس فرماندار ارسنجان ضمن سپاسگزاری از اقدامات شایسته و پیگیری ریاست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارسنجان به منظور نیل به اهداف کمیته محلی تالاب در شهرستان ابراز امیدواری کرد: جلسات کمیته محلی تالاب طشک و بختگان به صورت مستمر و ماهیانه و با شرکت فعال دستگاه‌های عضو کمیته محلی تالاب و سایر ذی‌نفعان برگزار شود و مجریان طرح و دست‌اندرکاران دولتی گزارش عملکرد خود در زمینه اقداماتی که انجام شده را ارائه دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی