[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

کارت واکسن ویزای اربعین ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس بر لزوم تکمیل فرایند واکسیناسیون کرونا در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی برای افزایش ایمنی زائران تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه ویدئوکنفرانسی ستاد ملی کرونا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، تزریق واکسن برای خروج از مرز و سفر به کربلا در ایام اربعین حسینی را ضروری دانست و افزود: تصمیم ستاد ملی کرونا بر تزریق واکسن از سوی زائران است و اگر کسی واکسن نزده باشد، در مرز مجبور به تزریق خواهد بود.
استاندار فارس ادامه داد: بر این اساس به مشتاقان شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی توصیه می‌شود برای حفظ جان خود و سایران و به عنوان یک تکلیف شرعی، حتماً واکسن بزنند تا در مرز مجبور به تزریق واکسن و تحمل عوارض کوتاه مدت آن در هنگام سفر زیارتی نشوند.
دکتر ایمانیه ضمن قدردانی از همراهی مردم این استان و کادر درمانی در مدت زمان شیوع کرونا گفت: تاکنون افزون بر ۹۸ و نیم درصد افراد مبتلا به کرونا در استان بهبودی کامل یافته‌اند و یک درصد مبتلایان نیز فوت کرده‌اند.
به گفته وی، هم اینک در استان فارس چهار شهرستان قرمز، ۱۶ شهرستان نارنجی، ۱۶ شهرستان زرد و یک شهرستان آبی داریم.
استاندار فارس گفت: افراد بالای ۱۲ سال که ۶ ماه از تزریق واکسن آنها گذشته نیز تزریق دوز بعدی را جدی بگیرند تا شاهد موج‌های بعدی شیوع کرونا نباشیم.
ایمانیه گفت: برای افراد بین پنج تا ۱۲ سال نیز تزریق دو دوز باید انجام شود؛ چراکه در آستانه سال تحصیلی جدید هستیم و برای پیشگیری از وقوع موج جدید همه دانش آموزان و دانشجویان باید واکسن زده باشند.
وی بر لزوم استفاده از ماسک به ویژه در فضاهای سرپوشیده و بسته و همچنین اماکن شلوغ تأکید کرد و ادامه داد: هم اینک رعایت نکات بهداشتی در بین شهروندان که در مقطعی به ۸۰ درصد رسیده بود، به ۵۳ درصد رسیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی