[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

دیپلماسی گردشگری در فارس محسنی‌نژاد: زنجیره خدمات گردشگری با بخش خصوصی تکمیل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: با فراهم شدن فضا برای بخش خصوصی گردشگری، زنجیره خدمات گردشگری تکمیل می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، سید مؤید محسن نژاد در نشست هم‌اندیشی توسعه گردشگری فارس بیان کرد: با فراهم شدن فضا برای بخش خصوصی گردشگری، زنجیره خدمات گردشگری تکمیل می‌شود.
مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی فارس ادامه داد: فراهم شدن این فضا تأثیر بسزایی در اشتغال‌زایی، مبادلات مالی، ایجاد رونق اقتصادی، همچنین ایجاد امنیت اجتماعی و امید به زندگی بیشتر و نشاط اجتماعی در بین مردم خواهد داشت.
او با بیان اینکه سرمنشأ همه فعالیت‌های حائز اهمیت در گردشگری بخش خصوصی است، گفت: بخش خصوصی تا جایی که بتوانند به رسالت خود بپردازند و در گردشگری تحول و تحرک ایجاد کنند. محسن نژاد افزود: فرصت هم‌اندیشی برای بخش خصوصی این امکان را ایجاد می‌کند که انتظاراتشان را بیان کرده و شیراز می‌تواند مغز متفکر گردشگری کشور باشد.
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی فارس عنوان کرد: فعالان گردشگری باید خودارزیابی داشته باشند، قبل از اینکه ارزیابی شوند و بهترین باشند قبل از اینکه از آن‌ها بخواهند بهترین باشند. ابراهیم بختیاری، سرپرست معاونت گردشگری فارس در این نشست با اشاره به توانمندی‌های همکاران اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی بیان کرد: تیم کارشناسی گردشگری اداره‌کل بحق تیم قوی و پرتلاشی هستند. سرپرست معاونت گردشگری فارس گفت: یکی از اصل‌های اصیل توسعه، مطالبه‌گری است و ضمن اعتقاد بر این اصل، تا حدود زیادی نیز در این امر موفق بوده‌ایم. او افزود: بخش دولتی و خصوصی باید با نگرشی تعاملی و هماهنگ در کنار هم باشند. سرپرست معاونت گردشگری فارس اظهار کرد: اگر می‌خواهیم در بخش گردشگری سنجشی داشته باشیم، باید ببینیم آیا بخش خصوصی ما پولدار شده است یا نه؟ اگر بله پس عملکرد بخش دولتی خوب بوده است.
او با بیان اینکه رونق صنعت گردشگری موجب ایجاد انگیزه و اشتیاق در بخش خصوصی می‌شود، افزود: با نگاهی برنامه‌ریزی‌شده حمایت‌های لازم از بخش خصوصی را خواهیم داشت و از امروز با افتخار عرض می‌کنم هر کاری که به توسعه صنعت گردشگری استان کمک کند و مطابق با ضوابط اجرایی باشد، انجام خواهد شد.
بختیاری با اشاره به تشکیل اتاق فکری متشکل از بخش دولتی و خصوصی برای حل کردن مشکلات گردشگری استان فارس، بیان کرد: این افتخاری است که بتوانیم در کنار بخش خصوصی گام‌های مهمی را در توسعه این صنعت برداریم.
سرپرست معاونت گردشگری فارس گفت: برای شروع کار نیاز به نقدینگی است و همان‌طور که واضح است، بزرگ‌ترین دغدغه صنف گردشگری نقدینگی است و تسهیلات کم‌بهره می‌تواند کمکی به استانداردسازی تأسیسات گردشگری کرده و در دستور کار این معاونت قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی