[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

توسعه زیرساخت‌های برق کوار با اعتبار ۲۲۴میلیارد ریالی، روزنامه شیراز نوین

قائم مقام شهرستان‌های شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: طی یک سال اخیر با صرف 224میلیارد ریال اعتبار، شاهد اقدامات گسترده در توسعه زیرساخت‌ها و ارائه خدمات به مشترکان حوزه برق در شهرستان کوار بوده‌ایم.
محمدرضا منصوری‌صبا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اقدامات اجرایی شده در حوزه توزیع برق شهرستان کوار، برنامه‌ریزی‌شده و هدف‌مند بوده است، هدف اصلی از این اقدامات را ارتقای کیفیت خدمات‌دهی به مشترکان برق و شهروندان آن شهرستان دانست. او با ابراز خشنودی از ارتقای سطح رضایتمندی شهروندان شهرستان کوار در خصوص خدمات حوزه برق، گفت: این اقدامات در بخش‌های مختلف و با در نظر گرفتن عدالت در خدمت رسانی و البته با حمایت مسئولان استانی و محلی و همچنین نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی در فضای همدلی برای محرومیت زدایی از این شهرستان اجرایی شده است.
قائم مقام شهرستان‌های شرکت توزیع نیروی برق شیراز از انعقاد قراردادهایی به مبلغ 13میلیارد ریال با هدف رفع مشکلات مربوط به موقعیت نامناسب شبکه و حفاظت از جان مردم و ارتقای ایمنی شبکه‌ها، در شهرستان کوار خبر داد و گفت: این قراردادها در دست اقدام است.
مدیر توزیع برق شهرستان کوار نیز گفت: در حوزه برق‌رسانی به متقاضیان و احداث شبکه‌های روشنایی معابر ۱۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف با استفاده از کابل خودنگهدار احداث و ۶ دستگاه ترانسفورماتور با ظرفیت ۱۱۵۰ کیلو ولت آمپر و ۴۵۰ دستگاه چراغ روشنایی معابر مجموعاً با اعتباری بالغ بر ۷۴میلیارد ریال احداث شده است.
سید فرهاد تقوی زاده هدف از این اقدام را توجه به مطالبات مردم و تأمین روشنایی کوچه‌ها و معابر و توسعه زیرساخت تأمین برق و نصب کنتور دانست و خاطرنشان کرد: برای اجرای مابقی تقاضاهای ارائه شده در این زمینه، طرح تهیه و قرارداد منعقد و 20میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
مدیر توزیع برق شهرستان کوار ادامه داد: برای رفع افت و بهبود کیفیت ولتاژ، بالغ بر ۴۰ دستگاه ترانسفورماتور با ظرفیت‌های ۲۰۰، ۳۱۵ و ۴۰۰ کیلو ولت آمپر با اعتباری بالغ بر ۸۰میلیارد ریال، نصب و زمینه افزایش قدرت و ارتقا فراهم شده است.
او خاطرنشان کرد که در همین راستا ۶ دستگاه ترانسفورماتور جدید با ظرفیت ۱۳۳۰ کیلو ولت آمپر و 1 کیلومتر شبکه جدید با اعتباری بالغ بر ۲۱میلیارد ریال برای رفع نوسانات برق نصب شده است. وی افزود: بخش بزرگی از ضعف ولتاژهای شناسایی شده از طریق پارامترهای فنی شبکه و شکوائیه‌های مردمی برطرف شده و کیفیت ولتاژ بهبود پیدا کرده است؛ البته برای این مقصود قراردادهایی با ارزش 12میلیارد ریال هم در حال اجراست.
تقوی زاده ادامه داد: در حوزه رفع حریم‌ها، اصلاح شبکه و جابه‌جایی پایه‌های موجود در معابر با رویکرد رفع کامل نقاط خطرناک و مخاطره‌آمیز برای حفظ جان شهروندان شهرها و روستاهای تابعه شهرستان کوار، تاکنون ۳.۱ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۲.۸ کیلومتر شبکه فشار متوسط و جابه‌جایی و نوسازی ۵ دستگاه ترانسفورماتور با ظرفیت ۱۴۶۰ کیلو ولت آمپر، با اعتباری بالغ بر ۴۹میلیارد ریال به طور کامل اجرا شده است.
وی با بیان اینکه این حجم از فعالیت‌ها از هفته دولت گذشته تا هفته دولت سال جاری انجام گرفته، گفت: از همراهی مشترکان محترم برق در شهرستان کوار به دلیل مدیریت مصرف برق در تابستان تشکر و قدردانی می‌نمایم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی