[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

نکاتی برای رفع چین و چروک پوست ، روزنامه شیراز نوین

چین و چروک پوست بر اثر ضعف و از کار افتادن الیاف فیبر ارتجاع لایه میانی پوست (derme) عارض می‌شود که به تناسب بالارفتن سن ، تعداد و عمق آن زیادتر می‌شود.
به گزارش بهداشت نیوز، در سنین کم (جوانی) می‌توان با رعایت موارد مختلف زیر حتی المقدور، از پیدایش چین و چروک و پیری زودرس جلوگیری کرد.
•  اجتناب از قرارگرفتن در مقابل نورخورشید به مدت طولانی، چون با این عمل، پوست طراوت خود را از دست می‌دهد.
• اجتناب از سیگار کشیدن، چون با این عمل به علت جذب نیکوتین در بدن، تدریجاً موجبات عدم سلامتی پوست فراهم می‌شود به طوری که پوست، ظاهر پژمرده و پیرنما پیدا می‌کند.
• استفاده از کرم‌های مرطوب نگه دارنده پوست، چون این گونه کرم‌ها به علت دارا بودن ترکیبات مؤثر، در مرطوب نگه داشتن پوست تأثیر دارند و سلامت پوست را تأمین می‌نمایند. مصرف آب به مقدار لااقل یک لیتر در شبانه روز و نخوردن چربی‌های حیوانی، چربی‌های اشباع شده،کافئین.
•  انجام حرکات ورزشی مناسب در هر روز زیرا با این عمل جریان خون بهتر در پوست برقرار می‌شود.
• مصرف مواد پروتئینی کافی و تأمین ویتامین‌های ضروری بدن مخصوصاً ویتامین B2 (ریبوفلاوین) که در جگر و شیر وجود دارد و در حفظ سلامت پوست مؤثر می‌باشد.
چند فرمول ساده با اثر ضد چروک پوست صورت که منشاء گیاهی دارند و به راحتی تهیه می‌گردند.
محلول روغنی برای رفع چین و چروک:
روغن هسته زردآلو(30میلی لیتر) - روغن جوانه گندم (30میلی لیتر) - روغن بادام  (30میلی لیتر)
این سه نوع روغن را با هم مخلوط کنید و به خوبی آن را تکان دهید و برای چین و چروک پوست صورت، اطراف چشم،گردن و هرجا که چین و چروک وجود دارد به صورت مالیدن استفاده کنید. بهترین موقع برای این کار هنگام شب قبل از خوابیدن می‌باشد.
با انجام این عمل مخلوط روغنی از راه فرورفتگی چین‌ها وارد پوست می‌شود و تقویت و رفع چین و چروک و ترمیم پوست را فراهم می‌کند.
از بین لوسیون‌ها نیز که اثر ضد چین و چروک دارند، به استفاده از اعضاء گیاهان زیر می‌توان اشاره کرد.
گل و برگ پنیرک را در مقداری مناسب آب جوش وارد کرده ،مدت نیم ساعت آن را به حال خود بگذارید تا به خوبی دم بکشد سپس آن را به هم بزنید و از صافی رد کنید و محلول را با ملایمت به پوست‌تان بمالید. لعاب فراوان پنیرک، اثر آرام کننده و نرم کننده در پوست‌های خشک را ظاهر می‌کند.
میوه آووکادو که درخت مولد آن در ایران پرورش می‌یابد سرشار از لسیتین و ویتامین‌های مختلف است، قرار دادن له شده میوه آووکادو بر روی پوست صورت از پیدایش چین و چروک جلوگیری می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی