[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

رئیس بسیج ورزشکاران کشور : ورزش عرصه خدمت به آحاد مردم است، روزنامه شیراز نوین

مهدی میرجلیلی رئیس بسیج ورزشکاران کشور در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: ورزش یک مقوله فرهنگی، فرصت و عرصه بسیار خوب جهت خدمت به آحاد مردم است.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس ، مهدی میرجلیلی رئیس بسیج ورزشکاران کشور در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان فارس با ابراز خشنودی از حضور در استان شهید پرور فارس و تبریک انتصاب مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: ورزش یک مقوله فرهنگی و یک فرصت و عرصه بسیار خوب جهت خدمت به مردم است.
مهدی میر جلیلی خاطر نشان کرد: استان فارس با دارا بودن ظرفیت غنی ورزشکاران شاخص و نیروی انسانی کارآمد می‌تواند الگو در کشور باشد.
مهدی میر جلیلی با اشاره به اثرگذاری فعالیت‌های فرهنگی در قالب ورزش گفت: همان‌گونه که شهید رجایی بزرگوار می‌فرمودند آنچنان که در میدان ورزش می‌توان کارهای تربیتی کرد در هیچ کلاس درسی نمی‌توان انجام داد.
رئیس بسیج ورزشکاران کشور افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب، رهبر معظم انقلاب اسلامی به موضوع عدالت محوری اخلاق و معنویت اشاره داشته‌اند و ما نیز بر همین اساس سندی با محوریت و راهبردهای اساسی فرهنگی در ورزش و سبک زندگی تدوین کرده‌ایم.
وی سپس به ارائه چند پیشنهاد به مدیرکل ورزش و جوانان فارس پرداخت و بیان داشت: با هم افزایی کلیه دستگاه‌های اجرایی به محوریت اداره کل ورزش و جوانان استان با دارا بودن نقشه راه مناسب می‌توان جهت تحقق اهداف نظام در توسعه ورزش گام برداشت و در این راه تعریف پیوست‌های فرهنگی و نقشه راه‌های بسیج ورزشکاران می‌تواند یاریگر باشد.
توسعه ورزش‌های همگانی، آیینی و بومی محلی از دیگر نکات مورد اشاره رئیس بسیج ورزشکاران کشور بود و اظهار داشت: با توسعه این ورزش‌ها می‌توان در جهت پویایی و نشاط جامعه و مبارزه با کم تحرکی گام مهمی برداشت و به مردم از این طریق خدمت کرد 
وی‌ در بخش دیگری از صحبت‌های خود الگو سازی در ورزش، استفاده از ظرفیت شورای ورزش استان در ترویج ورزش ذیل مجموعه‌های ادارات کل ورزش و جوانان  را مهم برشمرد.
معرفی شهدای ورزشکار استان موضوع بخش دیگری از سخنان میر جلیلی بود و گفت: استان فارس ۸۵۰ شهید ورزشکار تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و با شناسایی آنان اکنون زمان معرفی شهدای ورزشکار جلیل القدر به جامعه ورزش هر استان است.
میر جلیلی ادامه داد: معرفی سیره، روش و منش شهدا از وظایف همه ما است و با این معرفی ورزشکار هر رشته شهید ورزشکار آن رشته ورزشی را بشناسد.
رئیس بسیج ورزشکاران فارس در پایان از برگزاری کنگره شهدای ورزشکار کشور پس از ایام اربعین حسینی خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی