[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

سرپرست هیئت کشتی استان فارس: هر سه نماینده فارس مدال طلای جهان را کسب می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
درخشش کشتی فرنگی فارس روز به روز در عرصه‌های ملی و جهانی  بیشتر و بیشتر می‌شود. در ماه مرداد خبر خوب دیگری از کشتی فرنگی فارس رسید و محمدرضا رستمی نماینده این استان به مدال طلای مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در قونیه دست یافت.
سرپرست هیئت کشتی استان فارس در این باره می‌گوید: رستمی در وزن 72 کیلوگرم کشتی می‌گیرد و پیش از این نیز عناوین زیادی از جمله قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان و مدال نقره جوانان جهان را یدک می‌کشد. ایشان در قونیه ترکیه هم کشتی‌های خیلی خوبی گرفت. در دور اول با نتیجه 9 بر صفر نماینده تاجیکستان را شکست داد. در دور بعد با حساب هفت بر چهار نماینده ازبکستان را مغلوب کرد و در فینال مقابل کشتی‌گیر سرسخت آذربایجانی به پیروزی رسید و مدال ارزشمند طلا را کسب کرد که باید به خودش، مربیان زحمتکش و سازنده‌اش و البته خانواده محترم رستمی تبریک بگویم.
همایون‌پور افزود: رستمی در شهرستان داراب رشته کشتی را آموخته و حالا پنج سال است که در شیراز زیرنظر آقایان نظام حسینی، محب تاش و نوروزی، در باشگاه کشتی امید نوروزی تمرین می‌کند. مربیان او چه در داراب و چه در شیراز نقش زیادی در پیشرفت او داشته‌اند و نباید آن‌ها را فراموش کرد، ضمن اینکه باید به مردم داراب برای داشتن چنین فرزند برومندی تبریک گفت.
وی درباره مجمع انتخاباتی هیئت کشتی گفت: فعلاً 2 نفر کاندیدا برای ریاست هیئت ثبت نام کرده‌اند که از بچه‌های خود کشتی هم هستند. در چندماه گذشته ظاهراً مشکلاتی وجود داشت که مانع از برگزاری مجمع می‌شد اما اخیراً مجمع انتخاباتی برای انتخاب 10 شهرستان حاضر در مجمع برگزار شد و مشخص شد نمایندگان چه شهرستان‌هایی در انتخابات حضور خواهند داشت. بنده نیز صحبتی با اعضا داشتم  و از آن‌ها خواستم که به دور از هرگونه حاشیه این مجمع را برگزار کنند تا به امید خدا شاهد سر و سامان گرفتن کشتی فارس باشیم.
متولی موقت کشتی استان درباره برنامه‌های هیئت و مسابقات پیش رو گفت: نزدیک‌ترین مسابقاتی که در پیش داریم، رقابت‌های قهرمان جوانان جهان و قهرمانی بزرگ‌سالان فرنگی جهان در صربستان است که برادران گرایی و محمدرضا مختاری جوان با اخلاق و خوش تکنیک استان فارس در آن حضور دارند و بسیار امیدوار هستیم که با مدال طلا برگردند. فقط ناراحتی من از بدشانسی میثم دلخانی است که آسیب دید و مجبور شد عمل کند. غیبت میثم یکی از غصه‌های من است. او پارسال در اسلو نروژ، مدال‌آوری در میادین جهانی را با کسب مدال طلا آغاز کرد و مطمئن بودم که امسال هم طلا می‌گیرد اما نشد. با این حال مطمئنم او به‌زودی برمی‌گردد و سال آینده طلای جهانی و دوسال بعد، طلای المپیک مال او خواهد بود. فکرمی‌کنم میثم یکی دوماه دیگر به بهبودی کامل برسد.
همایون‌پور در خصوص اینکه برنامه آماده‌سازی و اردوها کجا برگزار می‌شود، گفت: تمرینات اصلی بچه‌ها به دلیل حساسیت بالای رقابت‌های پیش رو، عمدتاً در اردوهای تیم ملی است. زمانی هم که اردوها برای چند روز تعطیل می‌شود، آن‌ها برای ریکاوری برمی‌گردند و زیر نظر مربیان تمریناتشان را ادامه می‌دهند. همواره زیر نظر مربیانی که متخصص این کار هستند، فعالیت می‌کنند. الان اردوی بزرگ‌سالان دوباره شروع شده و بچه‌ها در تهران هستند و بلافاصله پس از آن، عازم صربستان می‌شوند تا در مسابقات جهانی شرکت کنند.
به گزارش شیراز نوین، مسابقات جهانی کشتی 2022 طی روزهای 19 تا 27 شهریور ماه در شهر بلگراد پایتخت کشور صربستان به انجام خواهد رسید. 
پویا دادمرز در 55 کیلوگرم، مهدی محسن‌نژاد در 60 کیلوگرم، علیرضا نجاتی در 63 کیلوگرم، محمدرضا گرایی در 67 کیلوگرم، محمدرضا مختاری در 72 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در 77 کیلوگرم، پژمان پشتام در 82 کیلوگرم، ناصر علیزاده در 87 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در 97 کیلوگرم و امین میرزازاده در 130 کیلوگرم ملی‌پوشان اعزامی به مسابقات جهانی را تشکیل می‌دهند. اردوی جاری فرنگی‌کاران که اردوی ماقبل پایانی است و از 23 مرداد آغاز شده، تا روز دوم شهریورماه به طول می‌انجامد که آخرین اردوی پرفشار تیم محمد بنا پیش از مسابقات جهانی است. 
آخرین مرحله از اردوی این تیم قبل از اعزام به بلگراد نیز از ششم شهریور آغاز می‌شود که 10 روزه خواهد بود و تیم ملی فرنگی کشورمان روز 16 شهریور راهی بلگراد خواهد شد.
این تیم سال گذشته عنوان نایب قهرمانی جهان را بعد از تیم روسیه در اسلو به دست آورد. مسابقات امسال در غیاب روسیه محروم در صربستان برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی