[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

پیشکسوت باشگاه استقلال: کارهای ساپینتو در دنیا منسوخ شده است، روزنامه شیراز نوین

محسن گروسی در گفت‌وگو با آخرین خبر در خصوص وضعیت استقلال در دو هفته اول لیگ اظهار داشت: فعلاً در شروع مسابقات هستیم و هنوز چیزی مشخص نیست اما با اینکه در بازی اول شکست خورد اما در دیدار دوم مقابل ملوان خوب توانست خودش را جمع و جور کند. این را هم در نظر بگیریم که زمین انزلی واقعاً ناهموار بود و کیفیت خوبی نداشت. به نظر من شرایط تیم‌ها از یکی دو هفته دیگر مشخص می‌شود. من به این استقلال امیدوار هستم و معتقدم که استقلال می‌تواند جزو مدعیان باشد. 
وی در مورد تأثیرگذاری قائدی و نقشی که در برگشت آبی پوشان به بازی داشت، گفت: قائدی به هر حال قبلاً در این تیم بوده و شرایط تیم را خوب می‌دانست و زود هم توانست خود را وفق دهد. به نظر من بقیه خریدهای استقلال هم در هفته‌های آینده خودشان را نشان می‌دهند. خود ساپینتو هنوز با شرایط ایران و فوتبال کشورمان آشنا نیست و به همین دلیل می‌گویم که قطعاً در بازی‌های آینده وضعیت بهتر می‌شود. من خودم فکر می‌کردم با توجه به شرایطی که قائدی در امارات داشت تا در استقلال دوباره احیا شود طول می‌کشد اما خوشبختانه از همان بازی اول خود را خوب نشان داد. 
گروسی در خصوص رفتار ساپینتو کنار زمین با نیروهای هلال احمر و اینکه باشگاه اعلام کرده او هنوز با فرهنگ ایران آشنا نیست، تأکید کرد: در تمام دنیا چنین رفتاری منسوخ شده است و هیچ کسی چنین رفتاری را تأیید و حمایت نمی‌کند. البته من شنیدم اشخاصی که کنار زمین بوده‌اند در تحریک ساپینتو نقش داشته‌اند. این را هم باید در نظر گرفت در هیچ کجای دنیا افراد کنار زمین مربیان را تحریک نمی‌کنند اما متأسفانه در ایران این اتفاقات می‌افتد.
 این پیشکسوت آبی پوشان تصریح کرد: البته من باز هم می‌گویم این هیجانات کنار زمین ساپینتو اگر مثبت باشد و به تیمش این هیجان خوب را منتقل کند هیچ اشکالی که ندارد خوب هم هست اما هیجانات او به طور کلی زیاد است و باید کنترل شود. او خودش باید بداند در چه تیمی است و چه جایگاهی دارد و این وظیفه باشگاه است که او را توجیه کند، چون اگر قرار به ادامه این رفتارها باشد هم خودش ضرر می‌کند هم تیم. 
گروسی در مورد نقش خسرو حیدری در کادر فنی آبی پوشان و اینکه در جریان بازی با ملوان در صحنه‌ای قصد هدایت بازیکنان را داشت که با تذکر ساپینتو روبه‌رو شد، گفت: من این صحنه را ندیدم اما اگر ساپینتو به خسرو حیدری تذکر داده کار درستی کرده است. قرار نیست دستیاران کنار خط بازیکنان را هدایت کنند. مربیان اگر حرفی هم دارند باید به خود سرمربی بزنند. اینکه تأثیرگذاری خسرو حیدری در این دو بازی چه بوده را من نمی‌دانم اما حتماً ساپینتو وقتی قبول کرده دستیار ایرانی داشته باشد در مورد خصوصیات رفتاری و فنی بازیکنان از او سؤال می‌پرسد وگرنه بود و نبود او چه فرقی می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی