[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

مهارت‌آموزی در اولویت است، روزنامه شیراز نوین

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی:
مهارت‌آموزی در اولویت است

جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به ریاست معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، به میزبانی واحد شیراز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، این جلسه با حضور آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، دکتر محمد قربانی معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محسن امینی مدیرکل طرح برنامه و بودجه دانشگاه، دکتر محبی معاون استاندار فارس، دکتر محمدرضا قائدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس و حجت الاسلام دکتر مهدی یعقوبی رئیس نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی فارس برگزار شد. در این جلسه محمد قربانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند «هرجا کارآمدی نباشد مشروعیت هم از بین می‌رود»، بیان نمود: باید این جمله حکیمانه از معظم‌له را در فضای دانشگاه‌ها نیز بسط دهیم و ببینیم چرا بیش از ۵۲ درصد از دانش آموزان در فرایند انتخاب رشته دانشگاه‌ها شرکت ننموده اند و چرا اکثر رشته‌های علوم پایه و نیز رشته‌های فنی مهندسی در دانشگاه‌های مختلف کشور با صندلی خالی مواجه است. معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی، با تأکید بر اینکه کارآمد بودن دانشگاه‌های کشور در حال حاضر محل سؤال است، اظهار نمود: اگر دانشگاهی کارآمد نباشد، طبیعتاً دانش آموزان نیز تمایل به حضور در آن دانشگاه را ندارند.
 وی در ادامه با اشاره به رویکرد جدید خانواده‌ها در کشور بیان داشت: امروزه خانواده‌ها به دنبال این هستند که فرزندانشان مهارت بیاموزند.
همچنین در این جلسه نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی را در کشور یکی از بخش‌های مهم آموزش عالی کشور دانست و تأثیر وجود این دانشگاه را در اداره کشور و مدیریت آن مشهود برشمرد. آیت الله لطف الله دژکام اظهار نمود: این دانشگاه در جهات بسیاری دارای توفیقات خوبی بوده، هرچند در برخی جهات هم بهتر است جهت افزایش تأثیرگذاری و موفقیت اصلاحاتی داشته باشد‌. 
امام جمعه شیراز نقش دانشگاه آزاد اسلامی را در جذب دانشجویان بین الملل حائز اهمیت برشمرد و بیان داشت: نگاه به بخش بین الملل در دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های اخیر قوت گرفته و اگر بنا باشد که استان فارس نیز نقش مناسبی در این خصوص ایفا کند، باید با عزم و جدیت این طریق را ادامه دهیم؛ چراکه این امر در آینده جهانی که رویکرد افزایش دیانت و انتظار برای ظهور در آن مشهود است، نقش بین المللی دانشگاه در زمینه سازی ظهور و ارتباط با نیروهای ایمانی در گوشه و کنار جهان بسیار حائز اهمیت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی