[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

پرونده فولاد به دادگاه رفت ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از مأموریت شعبه خاص قوه قضائیه برای بررسی پرونده تخلفات فولاد مبارکه خبر داد و گفت: دستگاه قضا مانع خروج متهمان این پرونده از کشور می‌شود. حجت الله فیروزی در گفت و گو با ایرنا، درمورد تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: تحقیق و تفحص از جمله اهرم‌های نظارتی مجلس شورای اسلامی است. در مجلس یازدهم چند موضوع تحقیق و تفحص کلید خورد که یکی از آنها بحث فولاد مبارکه اصفهان است. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه فولاد مبارکه اصفهان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فولادی کشور است، تصریح کرد: تحقیق و تفحص از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس با محورهای مشخص پیگیری شد و در مراحل مختلف به اطلاع اعضای هیئت مدیره فولاد رسید و آنها دفاعیات خود را مطرح کردند و گزارش نهایی در صحن علنی قرائت شد.
نماینده مردم فسا با بیان اینکه این گزارش به مرجع قضایی ارسال شده است، بیان داشت: این موضوع در شعبه خاص از سوی دستگاه قضا با ابهاماتی که همراه با مستندات توسط هیئت تحقیق و تفحص مطرح شده، از سوی قوه قضائیه بررسی می‌شود و اگر تخلفاتی که هیئت تحقیق و تفحص همراه با مستندات مشخص کردند توسط مراجع قضایی احراز شود که اتهامی متوجه فردی است، اشخاص احضار می‌شوند و روند بازجویی، بازپرسی و صدور احکام در مرجع قضایی به صورت مستقل انجام می‌شود. فیروزی درمورد مستندات تخلفات صورت گرفته در فولاد مبارکه گفت: بر اساس توضیحاتی که از مدیران شرکت اخذ شده، صورت جلسه هیئت مدیره و تصمیماتی که در شرکت منعقد شده و قراردادهایی که امضا شده، این گزارش گردآوری شده و کارشناسان مختلف این مستندات را بررسی کردند و در نهایت گزارش به صحن علنی مجلس شورای اسلامی آمد و نسبت به مابقی موضوع باید منتظر بمانیم تا مراجع قضایی نظر خود را اعلام کنند.
وی افزود: مواردی که از سوی هیئت تحقیق و تفحص احراز، بیان و شفاف سازی شده و همراه با مستندات تحویل دستگاه قضا شده است، تشخیص جرم با دستگاه قضاست و نسبت به کسانی که تخلف کردند، رأی مقتضی و قانونی را صادر خواهد نمود. عضو هیئت تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه با بیان اینکه رقم دقیق تخلفات را بیان نمی‌کنم، گفت: درمورد این گزارش نباید به رقم ورود کنیم؛ چون این موضوع از سوی دستگاه قضایی احراز می‌شود. مواردی از تخلف بوده است که در صحن علنی قرائت شد و بر اساس نظر هیئت تحقیق و تفحص تخلف‌هایی بوده که با بیان، درج و پیوست مستندات تحویل مرجع قضایی شده و اینکه احراز شود جرم بوده یا خیر، باید مرجع قضایی تصمیم بگیرد. فیروزی افزود: تحقیق و تفحص مربوط به دوره قبلی مدیریتی فولاد است و ربطی به مدیران فعلی شرکت فولاد ندارد و محورهای این تحقیق و تفحص مشخص است. این هیئت خارج از محورهای مشخص‌شده ورود نکردند و مربوط به بازه زمانی مشخص است و ربطی به دولت فعلی ندارد. نماینده مردم فسا با بیان اینکه قوه قضائیه تمهیدات لازم را در این زمینه اتخاذ می‌کند، گفت: این گزارش تازه به قوه قضائیه ارسال شده و اگر اتهامی متوجه شخص باشد، دستگاه قضا مانع خروج متهمان این پرونده از کشور می‌شود.
هفته گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارجاع گزارش تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اصفهان به قوه قضائیه موافقت کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی