[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

شمار جان‌باختگان کرونا در فارس به ۸۱۰۱ نفر رسید، روزنامه شیراز نوین


مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز دوشنبه سی و یکم مرداد ۱۴۰۱، اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۱۴هزار و ۵۶۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۳هزار و ۴۷۸ بیمار مثبت شناسایی شده است. وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۹۹هزار و ۸۹۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۹هزار و ۵۸۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۴۱۴هزار و ۶۶۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۳هزار و ۸۸۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
پاریزی گفت: با بستری ۸۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۰۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۱۰۱ نفر رسید. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۴۲هزار و ۴۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی 
خارج شده‌اند. 
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۴۱هزار و ۱۰۴ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۲۹هزار و ۷۶۹ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۶هزار و ۱۸۶ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۶۵هزار و ۹۹۳ دوز نوبت سوم و ۱۰۹هزار و ۱۵۶ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی