[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

خدمت‌رسانی درمانی با سامانه‌های هوشمند، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرکل بیمه سلامت استان فارس از آمادگی کامل برای تحت پوشش قرار دادن افراد فاقد بیمه در استان خبر داد.دکتر علی محمد جعفرپور صبح دوشنبه 31 مردادماه در بازدید از روزنامه شیرازنوین، با تبریک هفته خبرنگار، رسالت فعالان این حوزه را سخت و دشوار ارزیابی کرد و افزود: اصحاب رسانه پلی میان مردم و مسئولان هستند و عملکرد آنها تأثیر مستقیمی بر مدیریت افکار عمومی داشته و باید مورد حمایت قرار گیرند.
او با اعلام اینکه بیمه سلامت استان بدهی انباشته ندارد و تمامی صورت‌حساب‌های دریافتی در مدت کوتاهی پرداخت می‌شوند، اظهار داشت: با تغییراتی که در حوزه حذف ارز ترجیحی روی داد، قسمتی از مابه‌التفاوت این مبلغ به حساب بیمه‌ها واریز شد که نتایج آن بهبود فرایند خدمت‌رسانی در عرصه دارو و درمان خواهد بود.
وی در ادامه مروری بر ارائه خدمات سازمان‌های بیمه‌گر در سنوات پیشین داشت و بیان کرد: در گذشته افراد تحت پوشش بیمه باید به مدت یک ماه برای تعویض دفترچه‌های بیمه که در تهران چاپ می‌شد، منتظر می‌ماندند و پس از مدتی این روند به یک روز کاهش یافت. اما با استفاده از فناوری‌های نوین امروزه این خدمات به صورت هوشمند عرضه شده و افراد تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر می‌توانند با شماره گیری کد دستوری ستاره 1666 مربع به صورت لحظه ای از وضعیت بیمه خود آگاهی یابند.
دکتر جعفرپور در بخش دیگری از سخنانش از آمادگی سازمان بیمه سلامت برای تحت پوشش قرار دادن رایگان افرادی که فاقد بیمه هستند، خبر داد و افزود: با توجه به حذف آزمون وسع که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت می‌گرفت، امروزه تمامی افراد فاقد بیمه می‌توانند به صورت رایگان از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند و وضعیت دهک بندی‌ها به پرداخت حق بیمه در شرایط فعلی منجر نمی‌شود. مدیرکل بیمه سلامت استان فارس خواستار فرهنگ‌سازی رسانه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های قانونی به منظور فراگیری پوشش‌های بیمه ای شد و افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا، برخورداری از پوشش‌های بیمه ای پیش‌نیاز بسیاری از تعاملات و نقش آفرینی‌های اجتماعی است.
او با اشاره به اهمیت اجرایی سازی فرامین رهبر معظم انقلاب در راستای افزایش جمعیت، خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص جوانی جمعیت، خدمات درمانی ناباروری و فرزندآوری زیر چتر حمایتی بیمه سلامت قرار گرفته است.
وی در پایان از آمادگی بیمه سلامت استان فارس برای انعقاد قرارداد با مراکز درمانی و داروخانه‌ها به منظور خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به جامعه تحت پوشش خبر داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی