[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

خوابگاه بدون مجوز تعطیل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شیراز با بیان اینکه سامان‌دهی و نظارت بر خوابگاه‌های خودگردان دانشجویی در سطح این شهرستان به شکل جدی‌تری در دستور کار قرار گرفته است، گفت: با مجموعه‌های فاقد مجوز برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و این خوابگاه‌ها مهر و موم خواهد شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط‌عمومی فرمانداری شیراز، جعفر طاهری در حاشیه بازدید سرزده از خوابگاه‌های دانشجویی خودگردان در شیراز افزود: شیراز به واسطه دارا بودن دانشگاه‌های متعدد دولتی در رده‌های بالای کشوری، در جایگاه ویژه ای قرار داشته و میزبان طیف گسترده ای از دانشجویان از نقاط مختلف کشور است و انتظار می‌رود دستگاه‌های متولی از جمله دانشگاه‌ها، برنامه ریزی مطلوب‌تری برای اسکان آنان فراهم سازند. 
معاون فرماندار شیراز با اشاره به پیگیری‌ها و مصوبات کمیسیون دانشجویی فرمانداری شیراز در رابطه با سامان‌دهی خوابگاه‌های خودگردان افزود: با نگاه حمایتی و مصوبات اخیر کمیسیون دانشجویی استان، حمایت از دانشجویان و متصدیان خوابگاه‌های دانشجویی خودگردان به عنوان سرمایه گذاران بخش خصوصی در دستور کار ویژه قرار گرفته و سامان‌دهی وضع موجود تسریع خواهد شد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز با اعلام حمایت از خوابگاه‌های خودگردان دارای مجوز، خاطرنشان کرد: همه خوابگاه‌های دانشجویی خودگردان مکلف هستند تا نیمه اول شهریورماه جاری نسبت به ثبت نام و اخذ مجوز از امور دانشجویی دانشگاه شیراز اقدام کنند؛ چراکه پس از مهلت مقرر، با خوابگاه‌های دانشجویی فاقد مجوز و شناسنامه، برابر قانون برخورد خواهد شد.
طاهری همچنین توجه جدی به خواسته‌های بحق دانشجویان، سامان‌دهی و بهبود امکانات و افزایش ضریب ایمنی خوابگاه‌های دانشجویی را وظیفه رؤسای دانشگاه‌های شیراز به ویژه دانشگاه‌های غیردولتی دانست و از حمایت همه جانبه فرمانداری شیراز در این راستا خبر داد. رئیس کمیسیون دانشجویی فرمانداری شیراز با تأکید بر ضرورت رفع نواقص و مشکلات خوابگاه‌های دانشجویی خودگردان شیراز تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، یادآور شد: طرح تشدید نظارت بر خوابگاه‌های دانشجویی شیراز در طول ترم تحصیلی نیز با جدیت ادامه خواهد داشت و با خوابگاه‌های فاقد مجوز و استانداردهای لازم، طبق مفاد آیین‌نامه، برخورد و ضمن انتقال دانشجویان تحت پوشش به سایر خوابگاه‌های دارای مجوز، از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد. طاهری ضمن تأکید بر ضرورت اصلاح شیوه اسکان و تأمین امکانات رفاهی و امنیتی مورد نیاز دانشجویان به ویژه دانشجویان دختر در این خوابگاه‌ها، از دانشجویان غیربومی و خانواده‌های آنان خواست برای سال تحصیلی جدید از لیست خوابگاه‌های دارای مجوز که در اختیار معاونت دانشجویی کلیه دانشگاه‌های سطح شهرستان قرار دارد، استفاده کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی