[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

صادرات و اشتغال‌زایی با تولیدات سلامت‌محور، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرعامل شرکت صنایع غذایی مینو فارس گفت: تأمین نقدینگی بزرگ‌ترین مشکل صنایع کشور است. محمد‌‌‌‌فرید خان‌‌صنمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ذائقه ایرانی بسیاری از طعم‌ها را با برند مینو می‌شناسد، اظهار داشت: امروزه مجموعه صنایع غذایی مینو تولید و پخش بیش از 800 قلم کالا را برعهده دارد و این در حالی است که در بسیاری از محصولات نظیر پفک نمکی، ساقه طلایی، ویفر و... توانسته‌ایم برند یک کشور باشیم.
وی با اشاره به این موضوع که بیش از ۱۰هزار نفر در گروه صنعتی مینو در کشور به صورت مستقیم فعالیت دارند، اظهار داشت: عملیات کلنگ‌زنی محصولات سلامت محور شرکت در سال ۸۵ به زمین زده شد و اکنون شرکت مینو فارس به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه خرما در کشور فعال است.
او با اشاره به این موضوع که محصولات فراسودمند مینو از سال ۸۵ در کشور پیشرو بوده، اظهار داشت: جایگزینی قند با خرما و مشتقات آن یکی از محورهای فعالیت سلامت محور شرکت مینو فارس است و در این زمینه توانستیم از خرماهای درجه ۲ و ۳ برای ایجاد ارزش افزوده استفاده کنیم و به موازات آن اشتغال‌زایی و حمایت از کشاورزان را در دستور کار قرار دهیم.
او با بیان اینکه در عرصه تولید و بسته بندی از بهترین ماشین آلات بهره می‌بریم، اظهار داشت: سلامت محصولات به صورت پیوسته توسط استاندارد و دستگاه‌های نظارتی پایش می‌شود و کیفیت آنها را به صورت 100درصد تضمین می‌کنیم.
خان‌‌صنمی در بخش دیگری از سخنانش از اجرای طرح لقمه سلامت در مدارس خبر داد و افزود: به دنبال آشنایی کودکان و نوجوانان با محصول ارده شیره به عنوان محصولی طبیعی و سالم در مدارس هستیم که بسیاری از مشکلات حوزه تندرستی را حل می‌کند. البته به‌موازات این محصول، از سال ۹۸ در حوزه تولید شهد و کنسانتره توت ورود کرده ایم. او استفاده از قندهای طبیعی مانند انجیر، توت و خرما را ضامن سلامتی ارزیابی کرد و افزود: ساقه طلایی از شهد خرما تهیه می‌شود و حجم تولید روازنه بیش از ۱۴ تن است که نشان از تمایل ذائقه مردم به سمت این محصول دارد.
این تولیدکننده برتر مواد غذایی در ادامه از صادرات محصولات به اقصی‌نقاط دنیا خبر داد و افزود: به 51 کشور اعم از چین، قطر، امارات، ترکیه، نیوزلند، ژاپن، آلمان و... صادات داشته ایم.
خان‌‌صنمی در بخش دیگری از سخنانش از خام فروشی به عنوان یکی از معضلات بزرگ کشور یاد کرد و افزود: فرآوری خرما می‌تواند سرلوحه مناسبی برای تولید و ایجاد ارزش افزوده در کشور و ایجاد صنایع فرآوری باشد. در همین زمینه از اهداف مینو فارس این است که به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان در بحث تولید محصولات سلامت محور و فراسودمند گام برداریم.
او با اشاره به این موضوع که با هیئت علمی دانشگاه‌ها همکاری نزدیکی داریم، اظهار داشت: شاکله اصلی ما از افراد تحصیل کرده تشکیل شده و از مشاوره‌های تیم‌های تخصصی بهره می‌بریم.
او در سال تولید و دانش‌بنیان خواستار برطرف سازی چالش‌های زیرساختی صنایع به ویژه در حوزه تهیه آب و مهار تورم اقلام اولیه شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی