[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

برق پایدار دستاورد همکاری مشترکان است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرعامل توزیع برق شهرستان شیراز از افتتاح پروژه‌ها با اعتبار ۶۱میلیارد تومان در هفته دولت خبر داد. محمدرضا سلاحی ظهر دوشنبه ۳۱ مرداد، با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان(ع) و گرامیداشت هفته خبرنگار، بر موضوع مدیریت مصرف تأکید کرد و گفت: در شهرستان شیراز با وجود افزایش مشترکان، رشد مصرف نداشتیم و این در حالی است که مصرف برق در بخش صنعت و کشاورزی رشد فزاینده ای را نشان می‌دهد.
 تحقق پاداش‌های مشترکان خوش‌مصرف
وی با اشاره به تحقق وعده وزارت نیرو برای کاهش مصرف و پاداش به مشترکان افزود: مشترکان شیرازی در بخش خانگی 13میلیارد تومان مشمول پاداش شدند و در بخش کشاورزی در سال گذشته پاداش 10میلیاردی ارائه شد. او در بخش دیگری از سخنانش بر رویکرد عدالت‌محوری و محرومیت‌زدایی دولت در اجرای پروژه‌ها تأکید کرد و افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در سال گذشته بیش از یکصد روستا مشمول بهسازی شبکه شدند و در سال جاری 36میلیارد تومان تفاهم‌نامه برای بهسازی شبکه 70 روستا منعقد شده و اکنون روستاهای بالای 10 خانوار بدون برق نداریم. این مقام ارشد حوزه انرژی در استان فارس با تشریح برخی از پروژه‌هایی که در هفته دولت به بهره برداری خواهند رسید، اظهار داشت: امسال 5 عنوان پروژه با 61میلیارد تومان در پنج سرفصل کلی شامل نیرورسانی، اصلاح و بهینه سازی، روشنایی معابر، برق رسانی کشاورزی و روستایی در نظر گرفته شده است.
 توسعه با رویکرد عدالت‌محوری
سلاحی رویکرد اصلی در اجرای پروژه‌های مختلف توسط شرکت توزیع برق شیراز را افزایـش رضایتمندی، محرومیت‌زدایی و توسعه عادلانه زیرساخت‌های انرژی و استفاده بهینه از زیرساخت‌ها و امکانات و منابع موجود و همچنین تأمین برق مطمئن و پایدار مشترکان اعلام و اضافه کرد: بالغ بر ۳۰۰۰ خانوار در ۱۰ شهرستان از مزایای این پروژه‌ها در بخش‌های مختلف بهره مند خواهند شد. مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز در ادامه با اشاره به تأکیدات دولت در لحاظ کردن عدالت‌محوری و محرومیت‌زدایی گفت: سال گذشته ۳۰۰میلیارد ریال در زمینه اصلاح، ایمن‌سازی و توسعه بـرق ۷۰ روستای هدف هزینـه شد و امسال نـیز ۳۵۰میلیارد ریال در این بخش هزیـنه خواهد شد. مدیرعامل توزیع برق شیراز، اقدامات اجرایی شده از سوی صنعت برق و توانیر برای تابستان امسال را جهادی و بر پایه اصل تعامل با مردم دانست و گفت: امسال با توجه به هدف تعیین شده، خوشبختانه تاکنون در سطح ۱۰ شهرستان تحت مدیریت این شرکت هیچ‌گونه خاموشی برنامه ریزی شده نداشتیم و البته بیشترین همکاری را هم در همین بخش شاهد بودیم. وی با بیان اینکه با بعضی از صنایع غذایی خارج از شهرک نیز تعامل کردیم، تأکید کرد: هیچ صنعت غذایی طبق دستور استاندار خاموشی نداشته و به جای 11 ساعت 4 ساعت مدیریت مصرف شد که جواب‌گوی تولید بود و دچار مشکل نشدند. دلیل این اعتراض را متوجه نشدم، اما بیشترین همکاری را داشتیم. سلاحی اضافه کرد: علی‌رغم آنکه پیش‌بینی می‌شد در بخش مشترکان خانگی تابستان امسال مانند سنوات گذشته، افزایش بیش از ۵درصدی مصرف را شاهد باشیم، اما به واسطه همکاری خوب مردم، نه تنها افزایشی در این بخش مشاهده نشد، بلکه تاکنون بالغ بر ۱۳میلیارد تومان پاداش مدیریت و کاهش مصرف به مشترکان خانگی تعلق گرفته و روی قبوض افراد مشمول، لحاظ شده است.
 مدیریت سیلاب با اقدامات دوراندیشانه
در ادامه این نشست خبری، محمدرضا منصوری صبا قائم مقام توزیع برق نیز با اشاره به اینکه غیر از شیراز، 9 شهرستان تحت پوشش برق شیراز است، گفت: در سیل اخیر آمادگی داشتیم و اقدامات پیشگیرانه انجام شد و با کمترین مشکل این واقعه را پشت سر گذاشتیم، اما محرومیت‌زدایی اولویت توزیع برق شیراز است. یامین راست روشن مدیر دفتر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شیراز نیز در این نشست با بیان اینکه 130 تیم عملیاتی برای سیل و آمادگی با آن در نظر گرفته شد، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی 65 درصد کاهش حوادث اتفاقاتی داشتیم و خاموشی مجموعه کل شرکت در سال گذشته 189 دقیقه بود که امسال 158 دقیقه است. وی با بیان اینکه چشم‌انداز برای سال 1410 چهل دقیقه در سال است، به هوشمندسازی شبکه اشاره و عنوان کرد: تلاش بر این است که برای امسال از صد نقطه به 323 نقطه فرمان‌پذیر از راه دور برسد تا خاموشی‌ها کاهش پیدا کند و تا 1402 به 538 نقطه می‌رسانیم که مزایای زیادی دارد، از جمله اینکه شاخص خاموشی را کاهش دهیم. عبادی معاون دفتر برنامه‌ریزی و مهندسی برق شیراز با بیان اینکه 278میلیارد تومان بخش سرمایه‌ای کار شده در سال گذشته گفت: از هفته دولت سال گذشته تا امسال در زمینه قرارداد نیرورسانی 200 قرارداد به ارزش 120میلیارد و نزدیک به 65 درصد پیشرفت فیزیکی رخ داده است.
 پیشگیری از خاموشی با مدیریت هوشمند
فتحی معاون مشترکین برق شیراز نیز در این جلسه با بیان اینکه خط قرمز دولت جلوگیری از خاموشی مشترکان داخلی و خانگی بود، اظهار داشت: برق امسال با موجودی سال گذشته بود، اما مدیریت هوشمند اقدام شد تا خاموشی خانگی نداشته باشیم و بیشترین همکاری را در بخش خانگی داشتیم. وی با بیان اینکه امسال کاهش بارندگی ایام بهار نیز ملموس بود و با رشد یک درصدی درجه حرارت باید رشد مصرف می‌داشتیم اما همکاری خوبی بود، گفت: امسال تعداد مشترکان بخش کشاورزی 15هزار و 570 مشترک بود که پاداش همکاری آنها ارائه می‌شود و کشاورزانی که همکاری داشتند، تقریباً مابقی دوره تابستان رایگان می‌شوند. فتحی افزود: بخش صنعتی پرداخت پاداش 187میلیون تومان در سال گذشته داشت. امسال از 20 مشترک به هزار و 390 مشترک رسیدیم که تنها 16.8 رشد صنعت داشته است و در بخش خانگی نیز 13میلیارد تومان به مشترکان خوش‌مصرف رسیده است که تا پایان سال ادامه دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی