[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

پاوربانک خانه‌ای را در شیراز به آتش کشید، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: به دنبال وقوع حریق یک خانه، کارشناسان سازمان آتش نشانی علت وقوع حادثه را انفجار پاوربانک متصل به برق در زمان نبود ساکنان اعلام کردند.
محمدهادی قانع در خصوص این حادثه که شامگاه یکشنبه رخ داد، بیان کرد: این حادثه ساعت ۲۲ و ۳۲ دقیقه یکشنبه ۳۰ مردادماه به مرکز ۱۲۵ اعلام شد که بلافاصله آتش‌نشانان از ایستگاه هشت با تجهیزات مورد نیاز، به محل اعزام شدند.
او افزود: براساس اعلام کارشناسان آتش‌نشانی اعزامی به محل، این حادثه در زمانی که ساکنان در منزل نبودند و به دلیل بروز انفجار در پاوربانک در حال شارژ، رخ داده و منجر به حریق شده بود.
رئیس سازمان آتش نشانی شیراز ادامه داد: با توجه به واقع شدن محل حادثه در طبقه دوم یک ساختمان مسکونی سه طبقه، هنگام حضور آتش‌نشانان حریق در حال گسترش بود و دود زیادی فضای ساختمان را در بر گرفته بود.
قانع ادامه داد: آتش نشانان با حضور در محل بی درنگ پس از قطع جریان اصلی برق و گاز ساختمان و ایمن سازی کامل، به دلیل نبودن ساکنان از طریق پنجره وارد منزل مسکونی شدند و با به‌کارگیری لوله‌های آب‌دهی عملیات مهار زبانه‌های سرکش آتش را آغاز کردند.
او گفت: خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان مسکونی آسیبی وارد نشد و آتش نشانان در کوتاه ترین زمان ممکن، شعله‌های آتش را پیش از سرایت به طبقات دیگر ساختمان، مهار و کاملاً خاموش کردند.
رئیس سازمان آتش نشانی شیراز عنوان کرد: به شهروندان توصیه می‌شود که هیچ‌گاه گوشی موبایل و پاوربانک را در حالت شارژ در زمان نبودن در منزل یا محیط کار رها نکنند و قبل از شارژ کامل از برق کشیده و در زمان شارژ روی سطوح غیرقابل اشتعال و شیشه‌ای قرار دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی