[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

بزرگ‌ترین افتخار موقوفات زنده‌نگه‌داشتن محرم است، روزنامه شیراز نوین

حجت الاسلام سید عباس موسوی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در نشست برگزاری مراسم اربعین حسینی و دهه گرامیداشت وقف گفت: کمک به زنده نگه داشتن محرم و صفر بزرگ‌ترین افتخار موقوفات است. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس، حجت الاسلام سید عباس موسوی مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس، در نشست برگزاری مراسم‌های اربعین حسینی و ویژه برنامه‌های ماه صفر، ضمن مؤثر دانستن جایگاه موقوفات در جامعه گفت: بیش از 80 درصد نیات موقوفات روضه خوانی، اطعام و برگزاری مراسم‌های عزاداری امام حسین(ع) است و در حقیقت موقوفات محرم و صفر را زنده نگه داشته است و این بزرگ‌ترین افتخار موقوفات است؛ به نحوی که هرساله از محل اجرای نیات واقفان خیراندیش شاهد برپایی مجالس عزاداری در گوشه و کنار کشور هستیم.
وی افزود: برپایی مراسم‌های عزای حسینی همواره با شور و شوق شیعیان همراه بوده است و از زمان شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هرگز این مراسم‌ها کم رنگ نشده است و اربعین حسینی را می‌توان نقطه عطفی از این حرکت شیعیان دانست.
موسوی گفت: اربعین حسینی یکی از جلوه‌های فرهنگ و تمدن شیعیان است و فرصتی است برای رساندن پیام عاشورا به جهانیان و تکمیل رسالت کربلا با اقتداری که باید هرساله گرامی داشته شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس با اشاره به در پیش بودن ماه صفر و دهه پایانی این ماه نیز ابراز کرد: در تقویم جمهوری اسلامی ایران دهه پایانی ماه صفر به عنوان هفته گرامیداشت وقف نام‌گذاری شده است که هرساله ویژه برنامه‌های این ایام در قالب یک دهه برگزار می‌شود. موسوی افزود: هدف از برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی در این دهه ایجاد یک جریان فرهنگی تبلیغی به منظور معرفی سنت حسنه وقف و امور خیریه است؛ به نحوی که خدمات، خیرات، اثرات و برکات وقف به نحو شایسته‌ای به مردم ارائه و تبیین شود.
وی با اشاره به برنامه‌های دهه وقف گفت: تجلیل و تکریم از واقفان، خیران، خبرنگاران و فعالان فرهنگی و مذهبی به عنوان اصحاب وقف، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و ارائه گزارش عملکرد ادارات اوقاف و امور خیریه به جامعه، برگزاری همایش یاوران وقف، اجرای نیات واقفان خیراندیش در حوزه سلامت و استقرار گروه‌های دارو و درمان رایگان در محلات حاشیه شهر از جمله برنامه‌های دهه پرخیر و برکت وقف است که با حضور عموم مردم برگزار خواهد شد.
مدیرکل اوقاف فارس همچنین با اشاره به حضور و فعالیت اوقاف فارس در مسیر پیاده روی اربعین حسینی گفت: امسال با توجه به تصمیمات ستاد مرکزی اربعین، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس به عنوان محور بخش خدمات رسانی به زائران در مرز خسروی حضور خواهد داشت و با برپایی موکب حسینی پذیرای زائرانی است که از این منطقه مرزی به کربلای معلی مشرف می‌شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی