[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

کاهش غلظت خون و بهبود جریان آن با این صیفی ، روزنامه شیراز نوین

صدآنلاین: چند نکته در مورد «پیاز»، برگرفته از جلد پنجم کتاب «الشامل لصناعة الطبیة» نوشته ابن نفیس (قرن هفتم هجری قمری)، از بزرگ‌ترین حکما و اطبای مسلمان و اولین کاشف گردش خون ریوی در کتاب «شرح تشریح قانون».
به گزارش صدآنلاین، هرچه تندی و تیزی پیاز بیشتر و شکل آن کشیده‌تر باشد، «جوهر ناری» آن بیشتر است و بنابراین گرمی ‌و خشکی بیشتری در بدن پدید می‌آورد. پیاز گرد سفید از پیاز کشیده سرخ، به اعتدال نزدیک‌تر است و برای مصرف روزانه در سالاد و پخت و پز مناسب‌تر است. چنین پیازی در هنگام پوست کندن و خرد کردن نیز سوزش چشم کمتری ایجاد می‌کند.
کسانی که در هوای گرم دچار سردرد می‌شوند از خوردن پیاز خام (به خصوص پیاز سرخ کشیده) در تابستان جداً پرهیز کنند.
در مجموع پیاز خام بیشتر حالت دارویی دارد (کیفیت‌های گرمی ‌و خشکی بدن را افزایش می‌دهد) و پیاز پخته بیشتر حالت غذایی دارد ولی از آن خلط‌های غلیظ سوداوی و بلغمی‌حاصل می‌شود. 
بنابراین کسانی که دچار غلظت خون و انسدادهای عروقی هستند باید در مصرف پیاز پخته نیز زیاده روی نکنند، البته مصرف مقدار متوسطی از پیاز خام سفید شیرین می‌تواند به کاهش غلظت خون و بهبود جریان آن کمک کند.
گرمی ‌و خشکی پیاز با پختن آن کاهش می‌یابد و به اعتدال نزدیک‌تر می‌شود.
پیاز برای سردمزاجان چاق مفید است زیرا موجب باز شدن مجاری گوارشی و پاک‌سازی معده و دفع بیشتر ادرار می‌شود ولی برای گرم مزاجان زیان آور است و با طبع آنان سازگار نیست، همان گونه که گفته شد پیاز (به خصوص پیاز سرخ تند و تیز) می‌تواند موجب سردرد آنان شود تا جایی که حتی بوییدن آن نیز می‌تواند سردرد ایجاد ‌کند. چنین افرادی در صورت تمایل به مصرف پیاز باید فقط مقدار اندکی پیاز سفید گرد شیرین میل کنند و یا ترشی آن را بخورند.
مصرف پیاز در هنگام سفر به مناطق سردسیر سودمند دانسته شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی