[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۶
  • دوره جدید

وزیر کشور: وزارت بهداشت نیازها در تهیه سرم را رفع می‌کند ، روزنامه شیراز نوین

وزیر کشور با بیان اینکه کمبود واکسن برای تزریق دوز یادآور نداریم، گفت: البته برخی کمبودها مانند سرم در ستاد کرونا مطرح شد که وزارت بهداشت نسبت به جبران آن، قول مساعد داد.
به گزارش ایرنا، احمد وحیدی پس از نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و در توضیح این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: موضوعات مختلفی چون ارزیابی گزارش عملکرد دو استان، بازگشایی مدارس، طرح شهید سلیمانی و کمبودها و نیازمندی‌ها در این نشست مطرح و ارزیابی شد.
وی افزود: گزارشی از عملکرد دو استان مازندران و لرستان ارائه و این عملکردها از جنبه‌های مختلف ارزیابی شد که نتیجه بسیار خوبی داشت. مسئولان مختلف این دو استان حضور به موقع و قوی در صحنه داشتند و برخی استان‌ها تا ۶۶ درصد دوز سوم را زدند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی طرحی موفق با ۱۵ گام پیش بینی شده است که این گام‌ها مورد تأیید ستاد ملی مقابله با کروناست.
وحیدی خاطرنشان کرد: ممکن است لازم باشد این طرح متناسب با نیازهای روز، روزآمد شود و روی بخش‌های موردتأکید آن بیشتر تمرکز شود.
وزیر کشور با اشاره به اینکه آمادگی لازم برای شروع مدارس و دانشگاه‌ها ایجاد شده است، گفت: قرار بود سازمان برنامه و بودجه منابعی برای وزارت آموزش و پرورش اختصاص دهد که این منابع تخصیص داده شد و برای بازگشایی مدارس مشکلی نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه کمبودهایی از نیازمندهایی چون سرم در ستاد ملی کرونا گزارش شده است، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول داد این کمبودها به سرعت جبران شود.
وحیدی خاطرنشان کرد: با توجه به مراکز متعدد در وزارت بهداشت، کمبود واکسن نداریم و مردم می‌توانند دوز یادآور را تزریق کنند.
وزیر کشور همچنین با تأکید بر نصب کیو آر کد در بحث اصناف بیان کرد: اصناف باید به انجام این کار اقدام کنند تا کارهایشان در سامانه هوشمند ایران من به خوبی انجام شود.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در بخش دیگری از سخنانش بر توجه همگان به دوز یادآور تأکید و اظهار کرد: متأسفانه همچنان گرفتار این بیماری هستیم و نباید در اجرای مقررات و رعایت پروتکل‌ها به‌ویژه تزریق دوز واکسن یادآور 
غفلت کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد که با تمهیدات پیش بینی شده بتوانیم این پیک را کنترل و از آن عبور کنیم تا به تبع آن، تعداد فوتی‌ها کمتر شود که این امر البته منوط به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی