[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

تلاش مالی در ترمینال خارجی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس گفت: در آستانه هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) عملیات تکمیل پایانه بین المللی فرودگاه شهید دستغیب شیراز آغاز شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، غلامرضا کریم آقایی افزود: عملیات اجرایی این پروژه از حدود یک سال قبل به دلیل مشکلات و کمبود منابع مالی متوقف شده بود که با پیگیری‌های استاندار فارس، نمایندگان مجلس و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، روند اجرای آن از هفته گذشته توسط پیمانکار قبلی از سر گرفته شد.
وی، میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه را حدود ۵۳ درصد برشمرد و ادامه داد: این پروژه در فضایی به مساحت ۲۳هزار مترمربع به همراه چهار پل هوایی (ایربریج) با بهره‌گیری از تکنولوژی روز اجرا خواهد شد. او اظهار داشت: اعتبار اولیه اجرای پروژه ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز ۱۵۰میلیارد تومان بود که به دلیل نوسانات و افزایش قیمت‌ها، این اعتبار پایان یافت و در ادامه برای تکمیل آن یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر لازم است.
وی بیان کرد: در صورت تأمین منابع مالی، این پروژه ظرف ۱۸ ماه آینده آماده بهره‌برداری 
خواهد شد.
مدیرکل فرودگاه‌های فارس، در خصوص احداث سایت رادار در ارتفاعات کوه سپیدار میمند فارس نیز گفت: این پروژه با هدف ارتقای ایمنی پروازهای جنوب کشور اجرا و بهره برداری خواهد شد.
کریم آقایی افزود: برای اجرای این پروژه که پیش‌بینی می‌شود دهه فجر امسال آماده بهره‌برداری شود، حدود ۶میلیون یورو اعتبار ارزی برای خریداری رادار و ۱۲میلیارد تومان جهت احداث سایت هزینه شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی