[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

خانه وزنه‌برداری فارس تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
بارها اشاره شده که استان فارس قطب وزنه‌برداری کشور بوده و هست اما بنا به دلایلی، در سال‌های اخیر نتوانسته درخشش گذشته را تکرار کرده و تداوم بخشد. تک ستاره‌هایی را در این رشته داشته و داریم اما توقع از این ورزش قدرتی، بیش از این‌هاست.
اخیراً آقای آرش حبیبی به عنوان رئیس هیئت وزنه‌برداری انتخاب شد. وی سال‌هاست در هیئت وزنه‌برداری مشغول به کار بوده و از زحمتکشان این رشته محسوب می‌شود. علی کشتکار که در مسابقات آسیایی جوانان موفق به کسب مدال برنز شد، شاگرد خود اوست.
وی درباره افول وزنه‌برداری فارس می‌گوید : طی 10 سال گذشته قهرمان‌های خوبی در عرصه وزنه‌برداری کشور معرفی شده‌اند، از جمله آقای محمد زارعی، جابر بهروزی که هنوز در اوج است، علیرضا عباسپور، علی کشتکار و خانم‌ها فاطمه کشاورز و فاطمه یوسفی جزو بهترین‌های ما در عرصه‌های کشوری بوده و هستند. همچنین نوجوانان عزیز و متعددی داریم که بیش از ده نفرشان به اردوهای تیم ملی دعوت شده‌اند و نوید آینده درخشانی را در وزنه‌برداری استان می‌دهند.
حبیبی افزود: خب در دو سه سال اخیر، کرونا آسیب زیادی را به این ورزش زد. علاوه بر آن، بعضی اختلافات هم باعث شد که آن وحدتی که قبلاً در هیئت وزنه‌برداری بود، کمی ‌دچار خدشه شود. امیدواریم با همدلی و بزرگی همه اعضای مجمع، بتوانیم دوباره به روزهای اوج برگردیم.
وی درباره برنامه‌های هیئت برای بازگشت به دوران خوب و پرافتخار، گفت: هیئت وزنه‌برداری استان با چالش‌های زیادی روبه‌رو هست. یکی از این چالش‌ها، نبود امکانات و تجهیزات استاندارد و به ویژه فضای ورزشی مناسب است. تمام خانه‌های وزنه‌برداری استان‌های هم جوار از شرایط مناسبی برخوردارند اما شرایط شیراز و فارس به این شکل نیست. از زمانی که مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان منصوب شده و به همراه آقای انوشیروانی سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری به دیدار ایشان رفته‌ایم، می‌بینیم که خیلی خوب پای کار هستند و توانمند و پرانگیزه کار می‌کنند. امیدواریم تا پایان سال، فاز یک خانه وزنه‌برداری استان به بهره‌برداری برسد. به طبع در سال‌های آینده هم چشم‌اندازی داریم برای تکمیل این پروژه عظیم که می‌تواند محیطی در خور نام وزنه‌برداری استان فارس و شهر شیراز باشد و بچه‌ها می‌توانند از امکانات خوب آن استفاده کنند.
متولی وزنه‌برداری استان ادامه داد: علاوه بر تکمیل زیرساخت‌ها، باید از قهرمانان هم حمایت ویژه‌ای شود. هم هیئت، هم اداره ورزش و هم دوستان ما در شهرستان‌ها که اتفاقاً دست بازتری هم نسبت به ما دارند، می‌توانند به قهرمانان تسهیلاتی از قبیل زمین بدهند که تا حدودی آینده مالی آن‌ها تأمین شود و تمام تمرکزشان را بگذارند و در مسیر قهرمانی حرکت کنند. ما در این مسیر از هیچ تلاش  و کوششی دریغ نخواهیم کرد و پیگیری می‌کنیم که آن بخشی که در حوزه اختیارات هیئت استان است، به طور کامل انجام شود. حبیبی درباره امکانات فرسوده و قدیمی ‌وزنه‌برداری استان می‌گوید: خرید یک ست‌هالتر و صفحات آن حدود 150 میلیون تومان هزینه دارد. ما هم روی آورده‌ایم به تولیدات داخلی. من این گلایه را از مسئولان قبلی دارم که چرا پیگیر امکانات جدید نبودند. الان آقای محمد زارعی که خودشان یکی از قهرمانان ما هستند، یک باشگاه وزنه‌برداری را در ورزشگاه حافظیه با هزینه‌های شخصی و عقد قرارداد با اداره کل درست کرده‌اند که بچه‌های وزنه‌برداری می‌توانند از امکانات خوب آن استفاده کنند. مسئول وزنه‌برداری فارس درباره پیشرفت بانوان در وزنه‌برداری نیز گفت: حضور بانوان در وزنه‌برداری کشور مانند یک نهال نوپا است که نیاز به مراقبت و رسیدگی زیادی دارد. با این حال ما دو نماینده در تیم ملی بانوان داریم که در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی‌ هم شرکت کردند که خانم فاطمه یوسفی به عنوان پنجمی ‌رقابت‌ها دست یافت و خانم فاطمه کشاورز هم با 18 سال سن موفق شد عنوان چهارم را کسب کند که امیدواریم در رده جوانان بتواند به مدال هم دست پیدا کند. رئیس هیئت وزنه‌برداری فارس در پایان صحبت‌هایش گفت: اعتقاد من این است که اگر پیشکسوتان و بزرگان وزنه‌برداری ما را تنها نگذارند و با همدلی‌ها و رهنمودهایشان ما را همراهی کنند و چراغ راه ما باشند، قطعاً روزهای بهتری را برای وزنه‌برداری فارس متصور خواهیم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی