[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

بازگشت ستاره‌ها؛ در پرتغال فقط «طارمی» می‌درخشد!، روزنامه شیراز نوین

به جز ستاره خط حمله تیم ملی فوتبال ایران، سایر لژیونرهای ایرانی شاغل در لیگ پرتغال روزهای خوبی را در لیگ این کشور سپری نکردند.
به گزارش فوتبال 360، در سالیان گذشته، لیگ پرتغال به عنوان یکی از مقصدهای ستارگان فوتبال ایران انتخاب شده و بازیکنان متعددی تصمیم گرفتند تا برای گذراندن روزهای اوج فوتبالی خود، به این کشور اروپایی سفر کنند. مهدی طارمی ‌شاخص‌ترین ستاره ایرانی شاغل در فوتبال پرتغال است که توانست مسیر رؤیایی را در پیش بگیرد و بعد از درخشش در ریوآوه به دومین تیم پر افتخار فوتبال پرتغال رفت و در آنجا به ستاره‌ای بی‌جانشین در ترکیب پورتو بدل شده است.
علی علیپور دیگر ستاره شاغل در لیگ پرتغال است که البته نتوانسته درخشش‌های طارمی‌ را تکرار کند و بعد از حضور در ترکیب ماریتیمو، در فصل جدید با مدیران باشگاه ژیل ویسنته به توافق رسیده و امیدوار است بتواند به ترکیب اصلی تیم جدید خود راه پیدا کند تا بلکه در کورس آقای گلی، رقیب هم‌بازی سابق خود در پرسپولیس شود.
مهرداد محمدی، امیر عابدزاده، پیام نیازمند، علیرضا بیرانوند، محمد محبی، جعفر سلمانی و شهریار مغانلو دیگر ستارگان فوتبال ایران بودند که در سالیان گذشته کشور پرتغال را به عنوان مقصد خود برای پیشرفت در زندگی فوتبالی‌شان انتخاب کرده‌اند. محمدی بعد از حضوری ناموفق در آوس راهی لیگ ستارگان قطر شد و در مقابل عابدزاده توانست روزهای خوبی را در لیگ پرتغال سپری کند و به لیگ دو اسپانیا رفت.
5 ستاره ایرانی دیگر شاغل در لیگ پرتغال، نتوانستند درخشش‌های خود در لیگ ایران را در فوتبال پرتغال تکرار کنند و همین مسئله باعث شد تا خیلی زود مسیر خانه را در پیش بگیرند و مجدداً به لیگ ایران بازگردند. در حال حاضر و در لیگ بیست‌ودوم فوتبال ایران، دو ستاره ایرانی به صورت قرضی از باشگاه‌های خود در لیگ پرتغال جدا شده و قصد دارند تا در فصل منتهی به جام جهانی در لیگ ایران حضور داشته باشند. 
*پیام نیازمند 
دروازه‌بان طلایی‌پوشان اصفهانی که همراه با سپاهان به دستکش طلایی لیگ برتر فوتبال ایران رسید، با پیشنهاد وسوسه‌انگیز پورتیموننسه تصمیم گرفت تا برای 3 سال، لیگ پرتغال را به عنوان مقصد فوتبالی جدید خود انتخاب کند. نیازمند در سودای آن بود که بتواند با درخشش در لیگ پرتغال، پیراهن شماره یک تیم ملی را از چنگ بیرانوند و عابدزاده در بیاورد اما اوضاع بر وفق مراد ستاره ایرانی پیش نرفت و او به نیمکت‌نشینی مطلق در تیم پورتیموننسه بدل شد.
نیازمند که جایگاه خود در تیم ملی را هم از دست رفته می‌دید، بعد از یک فصل ناموفق در لیگ پرتغال، تصمیم به بازگشت گرفت و با امضای قراردادی قرضی با سپاهان، به جمع طلایی‌پوشان اصفهانی بازگشته تا در لیگ بیست‌ودوم و در رقابت با رشید مظاهری، از دروازه سپاهان حراست کند تا بلکه مجدداً بتواند جایگاه خود در تیم ملی را به‌دست آورد و همراه شاگردان اسکوچیچ به جام جهانی 2022 قطر برود.
*علیرضا بیرانوند
دروازه‌بان شماره یک تیم ملی فوتبال ایران که روزهای خوبی را در تیم آنتورپ بلژیک نمی‌گذراند، با قراردادی قرضی تصمیم گرفت تا در لیگ پرتغال کار خود را پیش ببرد و به بوآویشتا پیوست. بیرانوند که روزهای طلایی را در پرسپولیس گذرانده و همراه این تیم 4 دوره بهترین دروازه‌بان لیگ ایران شده بود، در تیم پرتغالی تنها 9 بار فرصت بازی به‌دست آورد و بیشتر به عنوان یک دروازه‌بان ذخیره در تیم پرتغالی از او یاد می‌شد و تنها 2 کلین‌شیت توسط بیرانوند به‌ثبت رسید.
بیرانوند که جایگاه خود در تیم ملی را از دست رفته می‌دید، با توجه به حضور امیر عابدزاده در خط دروازه تیم ملی، تصمیم گرفت تا برای بازپس‌گیری شماره یک تیم ملی، به قرارداد قرضی خود با تیم پرتغالی پایان بدهد و قراردادش با آنتورپ را هم فسخ کرد تا دوباره به لیگ ایران بازگردد و با قراردادی 3 ساله به پرسپولیس پیوست. بیرانوند در بازگشت دوباره‌اش به لیگ ایران، شروع موفقی داشت و توانست در 2 بازی نخست فصل جدید، 2 کلین‌شیت داشته باشد.
*محمد محبی
پدیده سپاهان در لیگ بیستم با انگیزه درخشش در لیگ‌های معتبر اروپایی، پیشنهاد سانتاکلارا را پذیرفت و فصل گذشته در جمع شاگردان ماریو سیلوا به میدان رفت. محبی در 16 مسابقه فصل گذشته لیگ پرتغال فرصت بازی برای سانتاکلارا را به‌دست آورد که 2 بار موفق به گلزنی هم شد. او که رؤیای حضور در تیم ملی و مسابقات جام جهانی 2022 قطر را داشت، با پیشنهادی از سوی استقلال مواجه شد و پس از طی فرایندی طولانی پذیرفت که دوباره به لیگ ایران بازگردد.
محبی که در دوران مارک ویلموتس به تیم ملی دعوت شد، حالا قصد دارد تا با درخشش در استقلال مجدداً روزهای خوبش در سپاهان را تکرار کند تا بلکه دراگان اسکوچیچ هم برای دعوت از این ستاره جوان مجاب شود و محمد محبی بتواند حضور در جام جهانی را همراه تیم ملی ایران تجربه کند. بازیکنی که با قراردادی قرضی از سانتاکلارا به استقلال آمده و احتمال دائمی ‌شدن قراردادش در پایان لیگ بیست‌ودوم وجود دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی