[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

واکاوی ورشکستگی صوری تجار، روزنامه شیراز نوین

اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان فارس با هدف حمایت از تجار، سرمایه‌گذاران و همچنین دفاع از حقوق بستانکاران و اشخاص ثالث در پرونده‌های ورشکستگی، با مدیریت معاون قضایی دادگستری استان آغازبه‌کار کرد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، در جلسه شورای قضایی استان فارس که با حضور مدیرکل تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه برگزار شد، ضمن آغاز به کار این اداره، یوسف نیکنام نیز به عنوان رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان فارس معرفی شد.
رئیس کل دادگستری استان فارس در جلسه شورای قضایی استان گفت: با تشکیل  اداره تصفیه و امور ورشکستگی در دادگستری فارس، یکی از نقایص اداری در خصوص رسیدگی متمرکز و تخصصی به امور ورشکستگی رفع شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه این اداره دارای شرح وظایف قضایی، اجرایی و مالی است، بیان داشت: از امروز علاوه بر اداره تصفیه و امور ورشکستگی، شعب ویژه تخصصی نیز در جهت کمک به انجام وظایف قانونی این اداره در دادسرا، محاکم بدوی و تجدید نظر تعیین شد.
وی افزود: پرونده شرکت‌ها و افراد حقیقی که در جریان فعالیت‌های اقتصادی دچار مشکلاتی می‌شوند، پس از طی شدن سیر قانونی و صدور آرای قضایی به اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان فارس ارجاع خواهد شد تا ضمن نظارت بر روند اجرای پرونده، حمایت‌های حقوقی از فرد ورشکسته و همچنین بستانکاران و اشخاص ثالث در دستور کار قرار گیرد.
وی در ادامه خواستار همکاری نهادهای زیرمجموعه دستگاه قضایی استان و همچنین سازمان‌های صنعت، معدن، تجارت استان، اداره کل گمرک و ثبت اسناد و املاک استان با این اداره شد و تصریح کرد: این مجموعه جدیدالتأسیس با مدیریت یوسف نیکنام، معاون قضایی دادگستری استان فارس و 3 تن دیگر از قضات برجسته استان و همچنین کادر اداری آموزش دیده، آغاز به کار کرده است و در صورت افزایش حجم پرونده‌ها، این اداره تقویت خواهد شد.
این مقام ارشد قضایی استان فارس همچنین بر آموزش‌های دوره ای قضات و کارکنان در راستای رسیدگی دقیق و تخصصی به پرونده‌های ورشکستگی نیز تأکید کرد و بیان داشت: دادخواست‌های صوری ورشکستگی در محاکم استان با دقت و ظرافت و به صورت تخصصی بررسی می‌شود و جلو هرگونه انحراف و سوءاستفاده افراد سودجو نیز در این خصوص گرفته خواهد شد.
معاون قضایی و رئیس اداره ورشکستگی دادگستری استان فارس نیز با اشاره به اینکه عدم وجود اداره تصفیه و امور ورشکستگی حلقه مفقوده ای در روند رسیدگی‌های حقوقی به پرونده‌های ورشکستگی در استان بود، از وجود 22 فقره پرونده در آغاز فعالیت این اداره خبر داد.
یوسف نیکنام با بیان اینکه پیش از افتتاح این اداره با توجه به صلاحیت استانی جمع‌آوری پرونده‌های مرتبط از حوزه‌های قضایی سراسر استان در دستور کار قرار گرفت، گفت: از این پس نیز پس از اتمام رسیدگی‌های قضایی به پرونده‌های ورشکستگی، یک نسخه از رأی صادره جهت آغاز امور مربوط به تصفیه به اداره تصفیه و امور ورشکستگی استان ارسال می‌شود.
وی تصریح کرد: پس از دریافت رأی دادگاه، این اداره مبادرت به شناسایی اموال، بدهکاران و بستانکاران شرکت، واحد اقتصادی یا فرد حقیقی می‌نماید تا در طی یک فرایند تخصصی و دقیق زمینه احقاق حقوق ذی‌نفعان و اشخاص ثالث را 
فراهم کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی