[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

ارتقای زیرساخت‌های صنعت، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از بهره برداری از 61 طرح تولیدی و زیرساختی با اعتبار 8100میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در هفته دولت امسال 
خبر داد.
سید مصطفی هاشمی در نخستین روز از هفته دولت افزود: از این تعداد، 41 طرح در بخش توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی و 20 طرح نیز واحد تولیدی و صنعتی است که با بهره برداری از آنها برای بیش از 800 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
وی افزود: این طرح‌ها در راستای ارتقای وضعیت زیرساختی شهرک‌های صنعتی و تکمیل امکانات جهت بهره برداری صنعتگران اجرا شده و آماده بهره برداری است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه طرح‌های زیرساختی که در این ایام به بهره برداری می‌رسند در بخش‌های آسفالت، زیرسازی و جدول گذاری خیابان‌ها و معابر، اجرای طرح‌های روشنایی، شبکه‌های فاضلاب، شبکه گاز و شبکه برق هستند، گفت: برای اجرای این طرح‌ها، 610میلیارد ریال از اعتبارات شرکت شهرک‌های صنعتی فارس هزینه شده است.
هاشمی در ادامه از آماده بهره برداری بودن 20 طرح صنعتی و تولیدی با سرمایه گذاری افزون بر 7500میلیارد ریال خبر داد و گفت: این طرح‌ها شامل مجموعه تولید بازسازی و نوسازی توربین و خدمات ماشین کاری فلزات، مجموعه تولید پودر میکرونیزه و دانه بندی مصالح ساختمانی، واحد تولید قطعات فولادی سقف کاذب و پانل گچی، واحد تولیدی نئوپان با روکش ملامینه، واحد تولیدی مواد شیمیایی ضدخوردگی در صنعت حفاری نفت گاز و پتروشیمی، واحد تولید آجر نسوز، واحد تولید اسکلت فلزی و تجهیزات نفت و گاز، واحد درودگری و صنایع چوب، واحد تولید ظروف یک‌بارمصرف، مجموعه تولید گرانول پلیمری، واحد محصولات بتنی غیرمسلح، واحد تولید ورق پلی استایرن، واحد تولید ساندویچ پنل و سردخانه دومداره، واحد بسته بندی خشکبار، واحد تولید انواع سس و دو واحد سردخانه دومداره است که جمعاً با سرمایه گذاری افزون بر 7500میلیارد ریال آماده بهره برداری است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: برخی از واحدهایی که آماده بهره برداری هستند، جزء واحدهای صنعتی شاخص استان و کشور محسوب می‌شوند.
وی اضافه کرد: همزمان با هفته دولت، تعدادی طرح‌های صنعتی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان نیز کلنگ زنی و عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی