[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

تخریب ساخت‌وساز‌های غیرمجاز ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون از تخریب 14 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی حریم شهر کازرون خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، حمید رشیدی گفت: این ساخت و سازها در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی وصیانت از اراضی زراعی و باغی و جلوگیری از تفکیک و تغییر کاربری‌های غیرمجاز، حسب دستور مقام قضایی قلع و قمع شد.
رشیدی اظهار کرد: در این عملیات که با همراهی نماینده دادستان، یگان امداد فرماندهی نیروی انتظامی، گشت تخلفات شهرداری و کارشناسان اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون انجام شد، ۷۰ متر ساختمان، ۳۵۰۰ متر دیوارکشی و محوطه سازی تخریب و ۳ هکتار زمین کشاورزی از ساخت و سازهای غیرمجاز پاک شد و به چرخه تولید برگشت.
این مقام مسئول تصریح کرد: در ادامه این عملیات، ۷۶ متر ساختمان با دستور قضایی دادستان کازرون در راستای اجرای ماده ۳ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، علاوه بر پرداخت جریمه نقدی توسط مالک، تخریب گردید.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با تأکید بر اینکه هرگونه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی و اراضی خارج از طرح هادی روستا و محدوده قانونی شهر خلاف قانون است و علاوه بر حکم قضایی مبنی بر تخریب، شامل جریمه نقدی نیز می‌شود، از مردم خواست تا قبل از اقدام به خرید زمین، حتماً استعلام‌های لازم در خصوص کاربری اراضی را از مراجع ذی‌ربط مانند جهاد کشاورزی بگیرند تا دچار مشکل نشوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی