[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

مهم‌ترین ترفندهای خانه‌داری و آشپزی برای همه خانم‌های خانه‌دار بخش پایانی، روزنامه شیراز نوین

18.ظروف پلاستیکی رو با جوش شیرین تمیز کنید
اگر ظرف غذای پلاستیکی شما آثاری از غذاها را در خود دارد و بوی بد می‌دهد، نباید آن‌ها را تعویض کنید. خیلی ساده آن‌ها را یک شب در آب گرم قرار دهید! آن‌ها را یک شب با آب ولرم و یک قاشق جوش شیرین خیس کنید و روز بعد با آب تمیز کنید. 
19. برچسب‌ها را با سرکه جدا کنید
وسایلی که کودکان روی آن‌ها برچسب زده‌اند را چند بار و هر دفعه 15 دقیقه در سرکه بگذارید. سپس با اسفنج پاک کنید و لکه را ناپدید کنید.
20. کفش را با اسپری مو، براق نگه دارید
اسپری موهایتان را روی کفش‌ها اسپری کنید و خواهید دید که آن‌ها به مدت طولانی برق می‌زنند. 
21. برای بخار نگرفتن آینه از خمیر دندان استفاده کنید
اگر در حمام با آینه مه آلود مشکل دارید، خمیر دندان می‌تواند راه حل باشد! آینه حمام خود را با خمیر دندان بمالید و بعد دوش بگیرید، یک پارچه تمیز و خشک را قبل از این‌ها بزنید.
22. جلوی شکسته شدن تخم مرغ در آب جوش را بگیرید
هنگام جوشیدن، کمی ‌نمک روی پوسته تخم مرغ بپاشید تا از شکسته شدن آن جلوگیری کنید.
23. برای گرد و غبار از غلتک پرزگیر استفاده کنید
غلتک پرزگیر ابزاری مفید برای پاک کردن گرد و غبار از چراغ خواب، طاقچه و حتی قفسه‌ها می‌باشد.
24. سوراخ‌های روی دیوار را با خمیر دندان پر کنید
احمقانه به نظر می‌رسد، اما خمیر دندان در حقیقت یک جانشین خوب برای پرکننده‌ها است، به خصوص اگر عجله داشته باشید. روی سوراخ‌ها را در دیوار یا سقف با خمیر دندان بزنید و از رنگ مواد غذایی در خمیر استفاده کنید. 
25. با استفاده از مایع شست‌وشو، مخلوط‌کن را تمیز کنید
از مخلوط‌کن استفاده می‌کنید؟ این ابزار کوچک می‌تواند خیلی کثیف شود. کاری که می‌توانید بکنید این است که آن‌ها را در آب داغ و کمی ‌مایع شست‌وشو قرار دهید، سپس آن را با آب بشویید.
26. آهک‌های اتو را راحت تمیز کنید
برای پاک کردن هر گونه آهک روی اتو (که دریچه‌های بخار را مسدود می‌کند) اتو را گرم کرده، سپس آن را از برق جدا کنید تا خنک شود. مخزن را با یک مخلوط از یک نسبت سرکه پر کنید و بگذارید یک ساعت بماند، سپس خالی کنید و چند بار با آب تمیز بشویید.
27. با خمیر دندان چرم را پولیش کنید
اگر یک مبل، ژاکت و یا کفشی چرمی ‌دارید که کمی ‌خراشیده شده است، می‌توانید به راحتی آن‌ها را با خمیر دندان درست کنید. آن را با یک پارچه نرم بمالید و سپس با یک دستمال مرطوب آب‌کشی کنید.
28. با وازلین صدای کشوها را رفع کنید
اگر یک کمد یا کشویی دارید که هر بار که آن را باز می‌کنید سرو صدا می‌کند، آن را با کمی ‌وازلین نرم کنید.
29. استیل ضد زنگ را با روغن بچه تمیز کنید
مالیدن و کشیدن روغن بچه به راحتی می‌تواند استیل را تمیز کند. 
30. آدامس را از روی لباس‌ها با کمک فریزر رفع کنید
اگر روی آدامس نشسته باشید و یا آن را بر روی هر کدام از لباس‌هایتان داشته باشید، باید بدانید که چه چیزی آن را از بین می‌برد. لباس خود را برای چند ساعت در فریزر قرار دهید، آدامس یخ زده بسیار آسان‌تر کنده می‌شود. 
31. از شرّ حلقه کثیف دور یقه پیراهن با شامپو خلاص شوید
عرق کردن، چربی و دوده، راحت یقه پیراهن را کثیف می‌کند. کمی ‌شامپو طبیعی خود را روی لباس بریزید و آن را کمی ‌مالش دهید و سپس آن را به ماشین لباسشویی بیندازید.
32. با کف اصلاح لکه‌های مبل را رفع کنید
اگر مبل شما کثیف شده است، سعی کنید کف اصلاح را بر روی لکه‌ها بگذارید، آن را رها کنید، سپس آن را پاک کنید و لکه از بین می‌رود! 
33. توپ‌های ضدبو بسازید
با پر کردن یک فیلتر قهوه با جوش شیرین و افزودن چند قطره روغن انتخابی‌تان، بوهای نامطبوع را از کشوها، کفش یا کیف ببرید. آن را با یک باند الاستیک ببندید و آن را در هر جایی که نیاز است، قرار دهید! 
34. راهی آسان برای تمیز کردن صفحه کیبورد
به راحتی گوشه‌های کوچک و شکاف‌های موجود در صفحه کیبورد و یا سایر وسایل الکترونیکی کوچک را با قرار دادن در یک بطری سس کچاپ روی انتهای یک خلأ تمیز کنید. این کار به سرعت هر گونه گرد و غبار را از بین می‌برد.
35. استفاده از تیغه شیشه پاک‌کن برای پاک کردن خزه
اگر جاروبرقی نمی‌تواند خزه را کامل پاک کند، سعی کنید با استفاده از شیشه پاک‌کن به عنوان یک راه حل مؤثر بر روی مبل، فرش و یا سایر اثاثیه یا لوازم داخلی، برای پاک کردن استفاده کنید.
36. کنترل دستگاه‌هایتان را تمیز کنید
اگر نگران جمع آوری کثیفی و باکتری از ریموت کنترل خود هستید، سعی کنید آن را با یک ضد عفونی کننده دست و یک دستمال کاغذی تمیز کنید. برای مؤثر بودن، از یک تکه پنبه استفاده کنید تا قطعات سخت بین دکمه‌ها را به دست آورید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی