[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

دبیر فدراسیون والیبال : هیئت والیبال فارس باید برای جذب سرمایه گذار تلاش کند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
در دهه‌های گذشته، استان فارس تیم‌های خوبی در عرصه والیبال کشور داشت و نفرات زیادی را هم به تیم ملی تحویل می‌داد اما چند سال است که این رشته ورزشی در این استان پر از پتانسیل، آن پویایی لازم را ندارد. 
حالا هم به دلیل به طول انجامیدن بیش از حد دوره سرپرستی میثم خضری، اعتراض‌هایی را از منتقدان والیبال می‌شنویم که خواهان پاسخگویی به ابهامات هستند.
دبیر فدراسیون والیبال درباره وضعیت والیبال فارس می‌گوید: باید از زحماتی که هیئت استان و اداره کل ورزش فارس در سال اخیر کشیده‌اند تشکر کنیم اما این را هم باید در نظر داشته باشیم که استان فارس جزو استان‌های با پتانسیل بالا در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و ورزشی است و منطقی است که توقع ما از استان فارس، خیلی فراتر از این چیزی باشد که امروز شاهدش هستیم.
میلاد تقوی افزود: درست است که کرونا رکود زیادی را در والیبال کشور ایجاد کرده اما این توقع از والیبال فارس می‌رود که با سرعت بیشتری خودش را به سایر استان‌ها برساند. همان طور که می‌دانید، امروز استان فارس این پتانسیل را دارد که جزو چند استان برتر کشور باشد، اما الان با این جایگاه فاصله دارد.
وی درباره اینکه برخی از هیئت توقع تیم‌داری دارند، گفت: تیم‌داری جزو وظایف هیئت نیست و حتی از نظر قانونی، امکان پذیر نیست. اما هیئت موظف است که شرایط و بستر لازم را برای حضور اسپانسرها و سرمایه‌گذاران فراهم کند تا بتوانند تیم‌داری کنند. استانی که تیم‌داری نکند، قطعاً در هر رشته ورزشی دچار رکود خواهد شد و از سایر استان‌ها عقب می‌ماند.
تقوی گفت: فارس در عرصه بانوان در چندسال گذشته تیم‌های خوبی را به مسابقات کشوری معرفی کرده اما این توقع وجود دارد که در عرصه والیبال آقایان هم این اتفاق بیفتد. من فکر می‌کنم با تثبیت هیئت در شرایط فعلی، برنامه‌هایی که باید اتفاق بیفتد با سرعت و دقت بیشتر و البته با همت بیشتری، به پیش می‌رود و به اهدافمان نزدیک‌ترمی‌شویم. دبیر فدراسیون والیبال در پاسخ به این سؤال که بالاخره انتخابات والیبال استان فارس چه زمانی انجام خواهد شد، گفت: سال گذشته قرار بود که این انتخابات برگزار شود اما به یکباره شاهد تغییر در آیین‌نامه بودیم. بی‌شک قسمت عمده‌ای از تأخیری که ایجاد شد، مربوط به تغییر در آیین نامه بوده است، چون ما یک بار هم قبل از آن ثبت نام‌ها را انجام داده بودیم و مجدداً مجبور شدیم با آیین‌نامه جدید این کار را انجام دهیم و به همین دلیل زمان را از دست دادیم. الان هم در اداره کل ورزش دغدغه‌ای وجود دارد که نباید دور از ذهن ما باشد و آن، مشارکت بیشتر در انتخابات است. باید فراخوان را مجدداً انجام دهد اما باید بگویم از نظر قانونی، هیچ منعی برای برگزاری انتخابات وجود ندارد و این را کتباً به استان اعلام کرده‌ایم و مجدداً هم یک نامه اداره کل ورزش و جوانان استان فارس به فدراسیون زده و ما پاسخ را ارسال کردیم و گفتیم در شرایط کنونی آمادگی برگزاری مجمع را داریم و امیدواریم که در اسرع وقت، موانع برداشته شود و شاهد برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت والیبال استان فارس باشیم.
به گزارش شیراز نوین، در تیرماه سال 1400 میثم خضری به عنوان سرپرست هیئت والیبال استان فارس انتخاب شد. مدت زمان این سرپرستی سه ماه بود و در حکم فدراسیون نیز آمده بود که سرپرست موظف است ظرف این مدت نسبت به برگزاری مجمع اقدام کند اما پس از گذشت حدود 14 ماه، هنوز این اتفاق نیفتاده و همین مسئله باعث بروز حواشی و انتقادات زیادی در اطراف هیئت شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی