[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

حضور بانوان تماشاگر در لیگ برتر قطعی شد، روزنامه شیراز نوین

با تأیید وزارت کشور و وزارت ورزش‌ وجوانان و همکاری سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، تقابل استقلال و مس کرمان در حضور تماشاگران زن به انجام می‌رسد.
به گزارش فوتبال 360، در سالیان گذشته بارها و بارها موضوع «ورود زنان به ورزشگاه‌ها» مطرح شده و با توجه به فشارهای فیفا در چند نوبت به صورت گزینشی شاهد حضور زنان در ورزشگاه‌ها بودیم. از جمله تقابل تیم‌های ملی ایران و کامبوج و مصاف پرسپولیس و کاشیما در فینال لیگ قهرمانان فوتبال آسیا 2018. جنجال پیش آمده در تقابل تیم‌های ملی ایران و لبنان در فروردین‌ماه سال جاری، حساسیت‌های فیفا را برای حضور آزادانه زنان در ورزشگاه‌ها بیش‌تر کرد.
سازمان جهانی فوتبال از مسئولان فدراسیون فوتبال ایران خواسته بود تا هم در مسابقات ملی و هم در مسابقات باشگاهی اجازه حضور زنان در ورزشگاه‌ها را صادر کنند. در مصاف تیم‌های ملی ایران و لبنان که فروردین‌ماه سال جاری در مشهد به انجام رسید، بلیت‌فروشی برای حضور زنان انجام شده بود اما از ورود آن‌ها ممانعت به‌عمل آمد و درگیری‌های پیش‌آمده در مقابل درب ورزشگاه امام رضا (ع) حواشی متعددی را ایجاد کرد. مسئولان فدراسیون فوتبال در ماه‌های اخیر به دنبال تعامل با نهادهای بالادستی بودند و در رایزنی مسئولان وزارت کشور و وزارت ورزش‌ و جوانان، تلاش کردند تا بتواند مجوز حضور زنان در ورزشگاه‌ها را دریافت کنند. گفته می‌شود هفته نخست لیگ برتر هم با وجود آن که اعلام شد به دلیل مشکلات بلیت‌فروشی، بدون تماشاگر شده اما علت اصلی ممانعت از حضور تماشاگران، عدم حل‌وفصل موضوع حضور زنان در لیگ برتر فوتبال ایران بوده است.
طلسم شکسته شد؛ زنان در جایگاه 5 ورزشگاه آزادی
مدیران باشگاه استقلال بعد از بدون تماشاگر شدن دیدار هفته نخست‌ مقابل سپاهان در روزهای گذشته از مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال ایران پیگیر بودند تا دیدار هفته سوم خود در مقابل مس کرمان را در حضور تماشاگران برگزار کنند. استقلالی‌ها همچنین درخواست داشتند تا مجوز حضور زنان در ورزشگاه‌ها هم صادر شود که سرانجام وزارت کشور با درخواست مطرح شده از سوی وزارت ورزش‌ و‌جوانان موافقت کرده و مجوز حضور زنان در ورزشگاه آزادی تهران صادر شد.
استقلالی‌ها برای اولین میزبانی تاریخ لیگ برتر از زنان در ورزشگاه‌ها، 500 صندلی را به هواداران خانم خود اختصاص دادند و برخلاف دفعات گذشته که بلیت‌فروشی به صورت گزینشی انجام می‌شد، آبی‌ها از طریق سامانه بلیت‌فروشی اجازه خرید بلیت مخصوص جایگاه زنان را به هواداران خود دادند تا با طی فرایندی مشخص، زنان هواداران استقلال بتوانند در ورزشگاه آزادی از نزدیک دیدار تیم خود را تماشا کنند.
مجید شهیدی مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان در واکنش به حضور زنان در تقابل استقلال - مس کرمان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، ضمن تأیید این مسئله می‌گوید: «تماشاگران از در شرقی و پس از گذر از گیت کنترل بلیت وارد ورزشگاه شده و با اتوبوس‌های تعیین شده به سمت تونل و سکوی ویژه تماشاگران خانم منتقل خواهند شد».
شهیدی درباره دیدارهای آتی لیگ برتر فوتبال ایران هم گفت: «قرار است هم‌زمان با برگزاری رقابت‌های لیگ برتر در هفته‌های آینده و با فراهم شدن شرایط و زیر ساخت‌های لازم به این تعداد تماشاگر خانم برای حضور در مسابقات لیگ برتر افزوده شود».
به‌زودی ان‌شاالله میزبان خانواده‌ها خواهیم بود
لیلا سادات محمدیان معاون ورزش زنان باشگاه استقلال تهران در گفت‌وگوی اختصاصی با فوتبال360، درباره چگونگی حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: «باشگاه استقلال به سرعت و در فاصله کم‌تر از یک هفته توانست همه هماهنگی‌های لازم درباره میزبانی از هواداران خانم خود را انجام بدهد و خوشبختانه در مصاف استقلال - مس کرمان شاهد حضور زنان هوادار استقلال خواهیم بود. هدف ما این است که ان‌شاالله در مسیر تماشای خانوادگی فوتبال در ورزشگاه‌ها قدم برداریم».
محمدیان در واکنش به ظرفیت اختصاص داده شده گفت: «فکر می‌کنم این که سرانجام طلسم شکسته شد و فضا و فرصت برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها در جریان مسابقات لیگ برتر ایجاد شد را باید به فال نیک بگیریم. ان‌شاالله این مسابقه با خوشی و سلامتی به پایان برسد و خانم‌های هوادار استقلال بدانند از این پس همواره در ورزشگاه در خدمت‌شان خواهیم بود و تلاش‌مان را می‌کنیم رفته رفته بی‌شک ظرفیت بیش‌تری از ورزشگاه‌ها را در اختیار آن‌ها قرار بدهیم. در مجموع امیدوارم بحث فراتر از سرخابی‌ها باشد و امیدوارم زنان هوادار هر کدام از تیم‌های لیگ برتر بتوانند با حضور در ورزشگاه و از نزدیک دیدار تیم مورد علاقه خود را تماشا کنند».

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی