[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

۱۱۴ بیمار جدید کرونایی روی تخت بیمارستان‌های فارس، روزنامه شیراز نوین

۱۱۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری شدند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۱۸هزار و ۸۰۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۵هزار و ۸۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۰۲هزار و ۳۶۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۰هزار و ۳۱۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۴۱۶هزار و ۴۳۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۴هزار و ۷۷۴ بیمار مثبت شناسایی شده است. با بستری ۱۱۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۷۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۱۱۲ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۴هزار و ۳۰۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی 
خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۴۹هزار و ۳۶۳ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۰هزار و ۷۲۳ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۷هزار و ۱۳۱ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۶۸هزار و ۱۴۴ دوز نوبت سوم و ۱۱۵هزار و ۱۸۳ دوز یادآور واکسن بوده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی