[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

بذرهای صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز کاشته شده است، روزنامه شیراز نوین

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت: در این منطقه بذرهای صنعتی کاشته شده که باید زمینه شکوفایی آن در دولت سیزدهم فراهم شود و قطعاً آینده بخش صنعت در فارس روشن است.
به گزارش ایلنا، محسن رضایی پنجشنبه در حاشیه بازدید از شرکت شایان دیزل واقع در منطقه ویژه اقتصادی شیراز گفت: یکی از مشکلات جدی صنعت کشور عدم صنعتی‌سازی و ایجاد زنجیره ارزش است.
رضایی افزود: انبوهی از کارخانجات در سطح کشور ایجاد شده که زنجیره وار به یکدیگر وصل نشده و زنجیره ارزش ایجاد نشده است. معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: صنعت کشور باید به سمت ایجاد زنجیره ارزش هدایت و این حوزه صنعتی سازی شود. وی ادامه داد: سعی داریم که در دولت سیزدهم صنعت به سوی صنعتی سازی پیش رود. معاون رئیس جمهور اضافه کرد: بسیاری از صنایع بزرگ جهان مانند شرکت‌های کره‌ای ال‌جی یا سامسونگ در دهه‌های گذشته زنجیره ارزش بخش صنعت خود را ایجاد کرده و اکنون به صنایعی قدرتمند در دنیا بدل شده‌اند. وی در ادامه به ظرفیت‌های استان فارس اشاره کرد و گفت: فارس در حوزه الکترونیک و صنعت سلامت تمامی ظرفیت‌های مورد نیاز را داراست و باید برای تقویت آن در دولت سیزدهم اقدام کرد. رضایی اظهار داشت: با ایجاد شهرک سلامت در شیراز می‌توان زنجیره ارزش قابل‌توجهی در این بخش در استان ایجاد کرد. وی افزود: در حوزه پتروشیمی نیز این ظرفیت وجود دارد که فارس با همکاری استان‌های مجاور زنجیره ارزش بزرگی در این بخش در جنوب کشور ایجاد کند که بر اساس بررسی‌ها سالانه صدهامیلیارد دلار ارزآوری داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی