[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

تحول پروژه‌های عمرانی فارس با حضور ابرقدرت‌ها، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس از شیوه‌های جدید استانداری فارس برای تأمین منابع مالی برای اجرای پروژه‌های عمرانی خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین شیوه‌ها استفاده از ظرفیت نهادهای پرقدرت مالی و اجرایی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمود رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اظهار کرد: یکی از قرارگاه‌های صاحب شرایط در این حوزه، قرارگاه خاتم است که رویکرد آن تهاتر با نفت در جهت تأمین منابع مالی پروژه‌هاست. 
وی تصریح کرد: تفاهم نامه ای که از سوی استانداری فارس با قرارگاه خاتم منعقد شده است، در حوزه عمرانی، راه و حمل و نقل درون شهری و برون‌شهری، بهداشت و درمان و ایجاد شبکه‌های آبیاری می‌باشد. 
در همین این راستا تأمین مالی پروژه‌هایی مانند راه‌آهن شیراز- بوشهر، شیراز- گل‌گهر و شیراز- اهواز به عنوان پروژه‌های اصلی استان مدنظر قرار گرفته است. این پروژه‌ها سال‌ها قبل تعریف شده اند و انجام عملیات اجرایی آنها با منابع محدود دولتی میسر نیست.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، راه آهن شیراز- بوشهر را از جمله ابرپروژه‌های کشور دانست و گفت: بخشی از این پروژه در استان بوشهر و بخشی نیز در استان فارس و توسط قرارگاه خاتم اجرا خواهد شد؛ اجرای بخشی از پروژه را نیز در حال حاضر پیمانکاران بخش خصوصی عهده دار هستند. 
رضایی در مورد راه آهن شیراز- گل‌گهر نیز توضیح داد و گفت: این پروژه از جمله پروژه‌های ریلی شرق به غرب و از پروژه‌های مهم و ‌اساسی در این حوزه است که مقرر شده است در قالب همین تفاهم نامه مسیر اجرایی آن طی شود. وی اظهار کرد: در حوزه راه‌ها نیز یکی از پروژه‌های مهم استان پروژه بزرگ‌راه شیراز- کوار- فیروزآباد- جم و عسلویه است که از محورهای پرتصادف استان بوده و بخش قابل توجهی از عدد و رقم مرتبط با تلفات جاده‌ای استان، مربوط به این بزرگ‌راه است. اجرای این پروژه و سامان‌دهی این محور نیز در قالب انعقاد تفاهم نامه با قرارگاه خاتم تعریف شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، همچنین به ضرورت سامان‌دهی محور مهم‌ باب انار- خرامه- ارسنجان- سعادت شهر در شرق استان و نیز اجرای راه‌آهن شیراز- لار- بندرعباس به عنوان دیگر پروژه‌های مهم استان اشاره و عنوان کرد: این ‌پروژه‌ها نیز با استفاده از توان مالی و اجرایی نهادهای مذکور اجرایی 
خواهند شد. 
رضایی در ادامه به پروژه آب‌رسانی از خلیج فارس به استان فارس و نیز آب‌رسانی از سد تنگ سرخ برای تکمیل آب مورد نیاز شهر شیراز اشاره و عنوان کرد: عملیات اجرا و تکمیل این پروژه‌ها نیز در قالب انعقاد تفاهم نامه با قرارگاه خاتم انجام خواهد شد. 
وی همچنین به دو پروژه بزرگ در حوزه بهداشت و درمان در شهر شیراز اشاره و اظهار کرد: یکی از این پروژه‌ها، بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی در شهرک میانرود و دیگری پروژه نمازی ۲، که از جمله پروژه‌های خاک خورده است، می‌باشد. شرایط اجرا و تکمیل این دو پروژه نیز در قالب تفاهم نامه مذکور، تسهیل خواهد شد. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس همچنین اعلام کرد: خط ۳ قطار شهری شیراز از جمله پروژه‌هایی است که عملیات اجرایی آن در قالب این تفاهم نامه انجام‌ خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی