[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

امروز با برگزاری چهار دیدار لیگ یک فوتبال استارت می‌خورد، روزنامه شیراز نوین

دیدارهای هفته نخست لیگ یک فوتبال امروز شنبه با انجام4 مسابقه آغاز می‌شود که در حساس‌ترین بازی تیم خیبر خرم آباد میزبان پارس جنوبی جم است. اما نماینده شیراز فردا یکشنبه در اصفهان به میدان می‌رود.
فصل جدید لیگ دسته اول فوتبال امروز شنبه آغاز می‌شود در حالی که این مسابقات قرار است از نظر سطح برگزاری و استاندارد حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌ها به لیگ برتر نزدیک و نزدیک‌تر شود، با این حال هنوز شرایط این لیگ و برخی باشگاه‌های لیگ یکی با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد.
به طور مثال سه بازی از هفته پایانی لیگ دسته اول فصل گذشته بین تیم‌های مس شهربابک- استقلال خوزستان، پارس جنوبی- شهرداری آستارا و استقلال ملاثانی- آرمان گهر سیرجان به دلیل عدم حضور تیم‌های میهمان برگزار نشد! که البته کمیته انضباطی این تیم‌ها را با جریمه تنبیه کرد.
تا همین چند روز پیش نیز دعوای مالکیت بر سر تیم استقلال ملاثانی بود و فرد دیگری مدعی بود که این تیم با نام پرسپولیس خوزستان! باید در رقابت‌ها شرکت کند. تکلیف واگذاری رایکا بابل هم مبهم است. برخی تیم‌ها نیز جهت تعیین ورزشگاه خانگی با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند و به همه این‌ها اضافه کنید، تغییر مسئول برگزاری مسابقات لیگ یک، فریبرز محمودزاده سال‌ها مسئولیت برگزاری مسابقات را برعهده داشت اما در این فصل فعلاً خبری از او نیست.
مسابقات لیگ یک فردا با انجام 4 دیدار آغاز خواهد شد. در حساس‌ترین مسابقه این روز، تیم خیبرخرم آباد که فصل گذشته هم از مدعیان صعود به لیگ برتر بود به مصاف پارس جنوبی جم خواهد رفت، مسابقه‌ای که می‌تواند جذابیت و حساسیت زیادی داشته باشد. خیبر خرم آباد با فراز کمالوند قطعاً این فصل رؤیای حضور در لیگ برتر را دارد و پارس جنوبی هم که در گذشته‌ای نه چندان دور در لیگ برتر بوده شاید این فصل بخواهد دوباره به سطح اول مسابقات برسد. فصل گذشته دو تیم در دو بازی رفت و برگشت هر کدام یکبار برنده شدند.
در دیدار دیگر دو تیم شمس آذر قزوین و خوشه طلایی روبه‌روی هم صف آرایی خواهند کرد. خوشه طلایی با سرمربیگری مهدی پاشازاده قصد دارد دوباره خود را به عنوان یکی از مدعیان صعود مطرح کند و شمس آذر قزوین هم فصل گذشته شرایط مناسبی نداشت و با تلاش سعید دقیقی در لیگ یک باقی ماند و سقوط نکرد. باید دید شرایطش در فصل جدید چگونه خواهد بود.
چوکای تالش هم به مصاف تیم شهرخودرو می‌رود، تیمی که البته امتیازش را به تیم امید وحدت خراسان واگذار کرد. محسن بنگر مدافع اسبق پرسپولیس  سرمربی تیم وحدت خراسان است و در دیگر سوی میدان هم محمد نصرتی دیگر مدافع ملی پوش و اسبق پرسپولیس هدایت چوکا را برعهده دارد و تقابل دو پرسپولیسی در این دیدار جذاب خواهد بود. چوکایی‌ها بالاخره مجوز میزبانی در ورزشگاه خانگی خود یعنی ورزشگاه پوریای ولی که ملقب به قلعه‌ عقاب‌هاست را دریافت کردند و بنگر در اولین روز سرمربیگری‌ خود در لیگ یک شرایط سختی را تجربه خواهد کرد.
مس شهربابک هم با وحید رضایی به مصاف شهرداری آستارا خواهد رفت. ظاهراً این تیم مسی برخلاف سایر تیم‌های مس از نظر مالی شرایط ایدئالی ندارد و شهرداری آستارا هم یکی دیگر از تیم‌های محبوب شهرستانی است که فوتبال خوبی ارائه می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی