[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

برگزاری کلاس تحلیل و آنالیز فوتبال ویژه اهالی رسانه ، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
کلاس تحلیل و آنالیز فوتبال به مدرسی مسعود آذرهوشنگ و با حضور جمعی از اهالی رسانه، پیشکسوتان و برخی علاقه‌مندان این حوزه برگزار شد.
در این کلاس که پیش از ظهر روز پنجشنبه سوم شهریورماه در سالن کنفرانس مجموعه ورزشی حافظیه شیراز به انجام رسید، ابتدا مسئول کمیته آموزش انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی فارس، به معرفی کمیته‌های مختلف این انجمن پرداخت و در خصوص برنامه‌های کمیته آموزش گفت: تلاش ما در این کمیته، افزایش دانش فنی مجموعه اهالی رسانه است که در همین راستا و در گام نخست،  تصمیم گرفتیم که کلاس تحلیل و آنالیز فوتبال را با حضور استاد آذرهوشنگ برگزار کنیم. ایشان یک شخصیت مطرح در سطح کشور هستند که دارای مدرک A مربیگری آسیا و مدرک بدن‌سازی کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز می‌باشند.
عبدالامین عطایی افزود : همه ورزشی نویسانی که می خواهند تحلیلی بر یک مسابقه فوتبال بنویسند، لازم است که این کار را با اطلاعات روز انجام دهند که امیدواریم برگزاری این کلاس، برای عزیزان شرکت‌کننده مفید و مثمر ثمر باشد.
وی ضمن تشکر از حضور سعید فقیری از پیشکسوتان عرصه ورزشی نویسی در استان فارس در این کلاس، از معاونت فرهنگی اداره کل ارشاد، مجموعه هیئت فوتبال استان فارس و سرپرست دبیری هیئت فوتبال فارس و همچنین از مدیریت روزنامه شیراز نوین که برای برگزاری این برنامه همکاری لازم را به عمل آوردند، تقدیر و تشکر کرد.
عطایی ضمن اشاره به این نکته که تعدادی از خبرنگارانی که مایل به حضور در این کلاس بودند، به دلیل مشغله کاری نتوانستند حضور داشته باشند، در پایان گفت: از شهرستان‌های مختلف فارس برای برگزاری این کلاس با ما تماس گرفته‌اند و این نشان‌دهنده علاقه و نیاز تدریس بحث تحلیل و آنالیز فوتبال فارس در نقاط مختلف استان است که امیدواریم بتوانیم این کار را در آینده نزدیک انجام دهیم.
سپس نوذر مظاهری مسئول کمیته پیشکسوتان فوتبال استان، از طرف این کمیته با اهدای لوح تقدیر، از زحمات چندین ساله مسعود آذرهوشنگ تقدیر کرد. 
همچنین از طرف همین کمیته، لوح تقدیری به فرنوش جعفری گزارشگر فوتبال بانوان و ورزشی نویس شیرازی، به علت ترجمه و انتشار کتاب زندگی‌نامه «سوکراتس» اسطوره فقید فوتبال برزیل، اهدا شد.
مسعود آذرهوشنگ  که بیش از دو دهه در بحث آنالیز مسابقات فوتبال فعال بوده و دارای مدرک درجه مربیگری Aآسیا نیز هست، ابراز امیدواری کرد که با توجه به پیشینه و دانش فوتبالی حاضران در کلاس، اطلاعات و آموزش‌های وی نیز بتواند آن‌ها را در جهت شناخت بیشتر تاکتیک‌ها، اصول فوتبال و در نهایت پرداختن به یک آنالیز دقیق و درست، یاری نماید.
این کلاس آموزشی حدود دو ساعت به طول انجامید و طی آن، علاوه بر آموزش‌های مدرس کلاس، سایر حاضران نیز در بحث‌ها شرکت نموده و نقطه نظرات خود را بیان کردند.
ضمن اینکه در پایان، گواهی نامه شرکت در کلاس آموزشی «شیوه تحلیل و آنالیز فوتبال» به شرکت‌کنندگان اهدا و مقرر شد که یکی از بازی‌های هفته سوم لیگ برتر توسط هر یک اعضا، آنالیز و جهت بررسی به کمیته آموزش انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان فارس ارسال گردد. ده آنالیز برتر در روزنامه‌های شیراز منتشر خواهد شد و به سه نفر برتر، جوایزی نیز تعلق خواهد گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی