[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

شکوفایی اقتصادی با طرح‌های عمرانی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی: گروه خبر
آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه زیرگذر گویم برگزار شد. این مراسم در سومین روز از هفته دولت با حضور معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، استاندار و مدیران استانی، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری شیراز به همراهی جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
 عمران به موازات شکوفایی اقتصادی
محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در این آیین بیان کرد: این طرح زیر گذر نباید تنها برای حل معضلات ترافیکی باشد بلکه باید نقطه‌ای برای شکوفایی اقتصادی مردم محروم این شهرک باشد و به صورت یک طرح اقتصادی ایجاد شود. وی عنوان کرد: این پروژه با توجه به اینکه سه استان اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس را به یکدیگر متصل می‌کند، بسیار مهم است و دارای فواید اقتصادی است. رضایی ادامه داد: این زیر گذر می‌تواند یک نقطه کانونی برای آبادانی خود منطقه باشد و لذا از استاندار فارس خواستارم علاوه بر رفع مشکلات مربوط به اهالی گویم، کارگروهی را تشکیل داده تا تمهیدی برای آبادانی این محله شود. وی افزود: ایجاد این زیرگذر و ورود و خروج وسایل نقلیه از دو استان دیگر می‌تواند منجر به رونق اقتصادی این منطقه شود و با توجه به هزینه ۷۰۰ میلیارد تومانی برای اجرای این پروژه، اگر مبلغ دیگری برای آن اختصاص یابد این‌ منطقه آباد خواهد شد. معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با بیان اینکه امید است اجرای این پروژه موجب رونق اقتصادی منطقه شود، گفت: استانداری فارس می‌تواند با کمک نقدی خود به این پروژه به آبادانی این منطقه کمک کند تا رونق اقتصادی خوبی برای مردم صورت بگیرد.
 ساماندهی طرح‌های ترافیکی
مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز عنوان کرد: در این مسیر شاهد پیچیدگی بسیار ترافیک بودیم که به همراه آن شاهد معضلات اجتماعی هم هستیم. وی افزود: در حقیقت این شهرک که یکی از مناطق قدیمی شیراز بوده به دو بخش تقسیم شده و مردم در دو طرف با یکدیگر در ارتباط هستند و این مسیر به گونه‌ای شاهراه ارتباطی بین استان فارس و استان‌های غربی است. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: عملیات اجرایی این پروژه در حالی شروع می‌شود که دو محور در شمال و ‌جنوب این پروژه همچون محور قره‌پیری و محور ۵۵ متری که عملیات اجرایی بخشی از آن‌ را شهرداری در آفرینش شروع کرده، هم‌زمان در حال اجرا است که تقاضا داریم با کمک وزارت راه و شهرسازی بتوانیم کاهش قابل توجه ترافیک در این مسیر مهم را شاهد باشیم. طاهری خاطر نشان کرد: این زیر‌گذر یک ویژگی فنی دارد که روی آن دال اجرا می‌شود و ارتباط کامل محلی را برقرار می‌کند، زیرگذر کاملاً باز نیست و دسترسی محلی امکان پذیر است. از سوی دیگر علاوه بر هزینه تملک‌های شهرداری، بخشی سرمایه نقدی تخصیص داده شده است. وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای این پروژه شاهد نتایج بسیار خوبی پس از اتمام این پروژه باشیم.
 گره‌های ترافیکی بازگشایی می‌شوند
سعید مصفا سرپرست شهرداری شیراز نیز بیان کرد: این پروژه حل کننده یک گره ترافیکی در شمال و شمال غرب شیراز است. وی با اشاره به مشکلی که باعث گره ترافیکی در این قسمت شده است، افزود: دلیل آن، این است که در راستای اتصال شهر شیراز به استان‌های شمال و شمال غربی همچون کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و اصفهان که عملیات اجرایی بزرگراه آن در حال اجرا است، تنها یک مسیر وجود دارد که محور گویم هست. سرپرست شهرداری شیراز تصریح کرد: این مسیر به دلیل قرارگرفتن در این موقعیت دارای ترافیک است و در حال حاضر پاسخگوی تقاضای ترافیک و تردد نبوده و در آینده با بهره‌برداری آزادراه، ترافیک آن چند برابر می‌شود، بر همین اساس اجرای این طرح در دستور کار قرار گرفت.
 دستاوردهای علمی در خدمت سازندگی
محمد امین، معاون فنی عمرانی شهرداری شیراز نیز با اشاره به اینکه مراحل اجرایی این پروژه به‌وسیله دیوارهای تمام مکانیزه و با دستگاه‌های هیدروفرز انجام می‌شود، گفت: مدت زمان اجرای این پروژه ۲۸ ماهه و با اعتباری بالغ بر ۵۴۰ میلیارد تومان است که به انضمام هزینه‌های تملک و جابه‌جایی تأسیسات و آسفالت و هدایت آب‌های سطحی، بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه اجرایی آن برآورد شده است و از امروز عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی