[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

بهــار عمرانی شیــراز فــرا رسیــد، روزنامه شیراز نوین

تقاطع چندسطحی مدافعان سلامت در شیراز به طور کامل به بهره‌برداری رسید.تقاطع چندسطحی مدافعان سلامت  شیراز در دومین روز از هفته دولت با حضور معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، استاندار فارس، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، سرپرست شهرداری شیراز و با حضور جمعی از مدیران استانی و شهری به بهره‌برداری رسید.
 هفته دولت، هفته مردم است
محسن رضایی در آیین بهره‌برداری از تقاطع چندسطحی مدافعان سلامت شیراز که هم‌زمان با دومین روز از هفته دولت برگزار شد، بیان کرد: هفته دولت، هفته مردم است؛ چرا که جمهوری اسلامی از دستاوردهای ارزنده مردم ایران اسلامی به‌شمار می‌رود. او با بیان اینکه افتتاح پروژه تقاطع مدافعان سلامت با عملکرد دولت سیزدهم قرابت دارد، اظهار داشت: مبارزه جدی با ویروس کرونا اولین مأموریت بود که این دولت مردمی به عهده گرفت و خوشبختانه امروز این ویروس در ایران به کنترل درآمده است.معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: شهدای عرصه سلامت، بهداشت و کادر درمان در شرایطی که این ویروس ناشناخته زمینه ساز یک وحشت بین‌المللی شده بود، دل به دریا زده و با همه وجود وارد میدان شدند و همانند دوران دفاع مقدس با ایثارگری، جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند تا سلامت به جامعه بازگردد. رضایی از شورای اسلامی شهر و شهرداری کلان‌شهر شیراز بابت طراحی و بهره‌برداری کامل از این تقاطع که به نام مدافعان سلامت مزین شده تقدیر کرد و افزود: از مدیران شهری درخواست داریم تا پروژه‌های بعدی که در ادامه این محور قرار دارند را در آینده تکمیل کرده تا وضعیت ترافیکی به نحو مناسبی ساماندهی شود.
 رضایتمندی در پرتو حرکت‌های جهادی
محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای سرفراز مدافع حرم و شهدای عرصه سلامت که آرامش و آسایش را برای جامعه به ارمغان آورده‌اند، اظهار داشت: فرصت مناسبی است تا از عملکرد شورا و شهرداری شیراز به منظور اتمام و افتتاح کامل این پروژه قدردانی شود و امید است که این حرکت‌های جهادی موجب رضایتمندی مردم گردد. مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این مراسم گفت: این تقاطع چندسطحی از جمله پروژه‌های مهم و کلیدی شهر شیراز است و قبل از آن باید به یاد داشته باشیم که نام مقدس شهدای مدافع سلامت را پاس بداریم؛ کسانی که سلامتی و آرامش خود را مدیون جان‌فشانی آن‌ها هستیم. وی ادامه داد: پزشکان، پرستاران و کادر درمان جان ارزشمند خود را سپر و خاکریز کردند تا جامعه در امان بماند، به همین دلیل در کنار تصاویر شهدای مدافع سلامت باید المانی از آن‌ها در این پروژه نصب شود تا افکار عمومی نسبت به تلاش‌های شبانه روزی آن‌ها آگاه شده و همگان بدانند که چه شب‌ها و روزهای سختی را پشت سرگذاشتند. او همچنین وسعت این پروژه را هشت هکتار ذکر کرد و گفت: بزرگ‌ترین سطح مقطع بین همه تقاطع‌های غیرهمسطح شیراز مربوط به این پروژه است که در نوع خود بی‌نظیر خواهد بود. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با قدردانی از شهرداران سابق و شورای سابق و فعلی شیراز که در اجرای این پروژه مسئولیت داشتند با تشریح جزییاتی از این طرح، اظهار داشت: طول کل مسیر اعم از زیرگذر و روگذر که همه آن‌ها ابنیه فنی هستند به هشت کیلومتر می‌رسد. طاهری تصریح کرد: ٣٥٠ میلیارد تومان اعتبار این پروژه از محل اعتبارات دولتی تأمین نشده، بلکه از محل منابعی است که مردم شهر شیراز با مسئولیت شناسی نسبت به تأمین آن همت گماشتند.
 تکمیل یک پازل ترافیکی تأثیرگذار
سعید مصفا، سرپرست شهرداری شیراز در این مراسم با بیان اینکه تقاطع چندسطحی مدافعان سلامت یک پروژه ترافیکی است که تکمیل کننده رینگ ترافیکی کلان‌شهر شیراز خواهد بود، اظهار داشت: امروز شاهد بهره‌برداری کامل از پروژه مدافعان سلامت هستیم. البته این پازل ترافیکی زمانی اثرگذاری خود را نشان می‌دهد که دو تقاطع دیگر در ادامه مسیر و بولوار احمد بن موسی(ع) هم اجرا شوند. وی افزود: خوشبختانه عملیات اجرایی این دو پروژه هم آغاز شده و امید است در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد و نقش مؤثری در حل مشکلات ترافیکی منطقه داشته باشد. مصفا، ارزش ریالی این پروژه را ٣٥٠ میلیارد تومان ذکر و خاطرنشان کرد: از آغاز به کار پروژه پیش‌بینی شده بود که در بازه زمانی ٣٦ ماه به بهره‌برداری برسد، اما عزم شهرداری شیراز موجب بهره‌برداری زودتر از موعد مقرر شد و طی ٢٢ ماه به اتمام رسید.
 سرمایه گذاری برای عبور و مرور ایمن
محمد امین، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز در این آیین گفت: این پروژه در چهار بخش شامل یک پل دورگرد به طول ٢٥٠ مترمربع، یک پل چپگرد به طول ٢۸۰ متر و دو زیر گذر هرکدام به طول ٤٥٠ متر مربع افتتاح شد. وی اضافه کرد: افزایش ایمنی عبور و مرور و ایجاد رینگ ترافیکی جدید در کلان‌شهر شیراز از جمله اهداف این پروژه بوده که با دست توانمند مهندسین و کارکنان سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز احداث گردیده است. معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز اضافه کرد: این پروژه دارای بیش از هفت کیلومتر شبکه آب‌رسانی و 5/1 هکتار فضای سبز است. در پایان این آیین که با حضور جمع زیادی از مدیران استانی و شهری شیراز همراه بود، خانواده شهدای مدافعان سلامت توسط مهدی طاهری رئیس شورای اسلامی شهر، سعید مصفا سرپرست شهرداری، افسانه خواست‌خدایی،  مهدی نصیری قرقانی، غلامعلی ترابی و علی‌اکبر سلطانی اعضای شورای اسلامی شهر و غلامرضا غلامی معاون محیط‌ زیست وخدمات شهری، هادی شه‌دوست شیرازی معاون حمل‌ونقل و ترافیک تجلیل شدند. بر اساس این گزارش، تقاطع مدافعان سلامت در ابتدای بولوار رحمت از سمت پل غدیر به سمت میدان کوزه گری در محدوده شهرداری منطقه ۲ شیراز واقع شده که دسترسی‌های مختلفی در این مسیر را برای تسهیل در عبور و مرور شهروندان ایجاد نموده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی