[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

طرح فاضلاب شهر کازرون در مدار بهره‌برداری قرار گرفت ، روزنامه شیراز نوین

 طی مراسمی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و استاندار فارس، طرح فاضلاب شهر کازرون در مدار بهره‌برداری قرار گرفت. 
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، طی مراسمی با حضور دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران، دکتر صالحی معاون پژوهشی وی، دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، دکتر عباسی نماینده مردم شهرستان کازرون در مجلس شورای اسلامی، دکتر علی جان صادق پور مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس، جمعی از مدیران ارشد این استان و مسئولان محلی شهرستان کازرون، طرح فاضلاب شهر کازرون شامل تصفیه خانه، خطوط انتقال و شبکه‌های جمع آوری فاضلاب این شهر با صرف اعتباری به ارزش ۳۲۲۰میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. بنا بر این گزارش، در این مراسم دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان فارس، با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم در ساختن ایران قوی بیان داشت: امروز بحث مهم کشور محرومیت‌زدایی و اعتلای نام ایران اسلامی است که نیازمند همتی همگانی و به‌میدان‌آمدن همه نخبگان علمی در کشور است.
 گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس حاکی است، در این مراسم دکتر ایمانیه استاندار فارس نیز طی سخنانی با ابراز خرسندی از افتتاح این طرح بزرگ در شهر کازرون، از همه دست‌اندرکاران و عوامل اجرای آن قدردانی کرد و بهره‌برداری از این طرح را گامی مؤثر در توسعه شهرستان کازرون توصیف نمود. گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس حاکی است در این آیین گشایش و پیش از سخنان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر صادق پور مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس طی سخنانی تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌کاره آب و فاضلاب را مهم‌ترین راهبرد شرکت آبفا استان فارس در برهه کنونی عنوان نمود و گفت: طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب شهر کازرون که مدت‌ها در مراحل آخر نیمه‌کاره مانده بود و امروز به دستان باکفایت وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار دانشمند فارس در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد، شامل اجرای تصفیه‌خانه، خطوط انتقال و شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب است که از سال 1373 مورد تأیید قرار گرفت و دارای ردیف ملی طرح‌های عمرانی شد. در همین راستا عملیات اجرایی شبکه جمع‌آوری و خطوط انتقال این طرح از سال 1375 آغاز گردید که از 230 کیلومتر شبکه جمع‌آوری و خطوط انتقال پیش‌بینی‌شده طرح، مجموعاً 59 کیلومتر شامل 21500 متر شبکه فرعی، 32000 متر شبکه اصلی و 5573 متر خط انتقال فاضلاب اجرا 
شده است. 
در همین خصوص تاکنون 3705 فقره انشعاب فاضلاب نیز نصب گردیده است. وی افزود: بخش دیگری از این طرح زیست‌محیطی که بزرگ‌ترین طرح زیست‌محیطی غرب فارس است، تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کازرون در دو مدول بوده که هر یک با ظرفیت تصفیه 17100 مترمکعب در شبانه روز با به‌کارگیری فرایند تصفیه DPMC، در زمینی به مساحت 45 هکتار طراحی گردیده و بخش سیویل و الکترومکانیکال مدول اول این تصفیه‌خانه فاضلاب همراه با شبکه جمع‌آوری و خطوط انتقال با صرف اعتباری به ارزش 3220میلیارد ریال، مراحل اجرا را به اتمام رسانده و امروز به میمنت ایام خجسته هفته دولت، به بهره‌برداری می‌رسد. فاز نخست طرح فاضلاب شهر کازرون قادر به ارائه خدمات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب به 103هزار نفر از شهروندان شهر کازرون می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی