[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

استاندار فارس: ظرفیت پزشک خانواده در اجرای طرح صیانت از خانواده به کار گرفته شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس ضمن قدردانی از کسانی که در بحث صیانت از جمعیت اعتقادی ورود کردند، گفت: در اجرای طرح صیانت از خانواده می‌توان از ظرفیت پزشک خانواده استفاده کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه قرارگاه جوانی جمعیت افزود: پزشک خانواده یک فرصت بی بدیل است که در استان فارس پیش آمد و عملیاتی شد.
وی ادامه داد: آیت الله رئیسی رئیس جمهور نیز در جلسه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا که با حضور همه استانداران به شکل مجازی برگزار شد، به پزشک خانواده و اجرای آن در فارس و شیراز اشاره کرد و به همه اعضای ستاد ملی کرونا توصیه کرد که از طرح موفق پزشک خانواده در بحث کرونا کمک بگیرند. وی ضمن تأکید بر لزوم اهتمام ویژه مدیران به اجرای طرح صیانت خانواده و تعالی جمعیت، ادامه داد: اجرای برخی قوانین مرتبط می‌تواند در اجرای این طرح کمک‌کننده باشد. او اظهار داشت: بیمارستان حضرت زینب(س) و بیمارستان مادر و کودک غدیر و اخیراً نیز با کمک رئیس مرکز تحقیقات سلول‌های بنیادی کشور، توافقی با بیمارستان ابن سینا در شرف انجام است که این بیمارستان نیز در این ماجرا وارد شود. وی افزود: با توجه به مصوبه دولت در خصوص پذیرش بیمه، اگر بیمارستان‌ها قرارداد خود را با بیمه‌ها منعقد نکنند، اجازه ادامه فعالیت در زمینه ناباروری 
نخواهند داشت. نماینده عالی دولت در فارس همچنین بر لزوم تشکیل ساز و کارهای کمیته مدیریت سقط جنین تأکید کرده و افزود: برای مقابله با انجام غیرعلمی سقط جنین کمک جدی دستگاه قضایی را لازم داریم.
دکتر ایمانیه افزود: انجام سقط به جز در مواردی که به شکل علمی انجام می‌شود، باید جرم تلقی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی