[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

نشانه‌های خاموش ولی مهم گرفتگی عروق ، روزنامه شیراز نوین

گرفتگی عروق بیماری خطرناکی است که منجر به سکته‌های مختلف می‌شود و نشانه‌های پنهانی دارد که دانستن آن‌ها به شما کمک زیادی خواهد کرد.
به گزارش نمناک، علائم غیرقابل انتظاری از گرفتگی عروق و بیماری‌های زمینه‌ای قلبی وجود دارند که حتماً باید اطلاعات خود را در مورد آن‌ها بالا ببرید. هر سال در کشور‌های بزرگ تقریباً 75 هزار نفر به حمله قلبی دچار می‌شوند و 17 هزار و 500 نفر به خاطر گرفتگی عروق جان خود را از دست می‌دهند، بنابراین جلوگیری از بیماری قلبی هدف اصلی همه ماست و تشخیص اولیه بهترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم.
درد ماهیچه ساق پا هنگام راه رفتن
درد گرفتن ماهیچه ساق پا می‌تواند نشان دهنده گرفتگی عروق باشد که ‌این اتفاق بیشتر در بین افراد سیگاری رخ می‌دهد. اگر برای شما هم چنین اتفاقی افتاد؛ باید بدون تأخیر به پزشک مراجعه کنید و وضعیت خود را بررسی نمایید چرا که شاید فشارخون مناسبی نداشته و گردش خون‌تان ضعیف انجام می‌شود که یکی از علائم گرفتگی عروق است.
سفت شدن فک
سفت شدن فک یکی دیگر از علائم گرفتگی عروق است که در بین خانم‌ها بیشتر اتفاق می‌افتد اما مردان هم باید نسبت به آن آگاه باشند. هر گونه درد در ناحیه فک و گردن جزو علائم رایج گرفتگی عروق محسوب می‌شود که به خاطر جریان خون ضعیف به بخشی از قلب اتفاق می‌افتد.
درد قسمت پایین کمر
درد در قسمت پایین کمر شاید به خاطر پیر شدن ماهیچه‌تان نباشد. طبق اطلاعات موجود، ‌این درد در بدن ممکن است به خاطر گرفتگی عروق رخ داده باشد که علت آن جریان خون ضعیف در بخشی از بدن است که در کنار آن مشکلاتی مانند دیسک کمر هم اتفاق خواهد افتاد.
عادت سیگار کشیدن
سیگار خودش می‌تواند عاملی برای گرفتگی عروق باشد. اگر جزو افرادی هستید که عادت به سیگار کشیدن دارید مراقب باشید؛ چرا که مواد شیمیایی موجود در دخانیات عاملی برای مشکلات عروقی خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی