[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

بیماری‌های خطرناکی که افراد شکم بزرگ را درگیر می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

صد آنلاین: بزرگی شکم علاوه بر ظاهر زشت باعث بیماری‌هایی می‌شود که سیستم سلامت بدنی شما را دچار مشکل می‌کند برای مقابله بهتر است آن‌ها را بشناسید. دیابت نوع 2 یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که به خاطر چربی اضافه شکم اتفاق می‌افتد. افرادی که شکم بزرگ و چربی زیادی در ‌این ناحیه دارند، بیشتر در معرض دیابت قرار می‌گیرند؛ چرا که ترشح از چربی شکم در طول شب به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد که ممکن است یک مکانیسم اولیه منجر به مقاومت به انسولین که یک عامل خطر قوی برای دیابت نوع 2 است؛ شود.
بیماری قلبی: بیماری قلبی یکی از ترسناک‌ترین پیامدهای چربی اضافی احشایی است. اکثر اوقات بیماری قلبی به خاطر تجمع چربی در ناحیه شکم اتفاق می‌افتد؛ در واقع بین تجمع چربی در شکم و همچنین بیماری قلبی عروقی ارتباط مستقیمی ‌وجود دارد.
بیماری کبد: بیماری کبد نیز مرتبط با چربی شکم است. افرادی که اضافه وزن دارند و چاق هستند؛ باید بیشتر مراقب باشند. یک مطالعه گسترده نشان داده است که از دست دادن 10 درصد از وزن بدن می‌تواند چربی کبد را هم تا حد زیادی کاهش دهد.
فشار خون بالا: تحقیقات نشان می‌دهند که چربی موجود در شکم می‌تواند در رگ‌‌های خونی ‌این ناحیه هم تجمع پیدا کند و باعث فشار خون بالا شود.
افسردگی: مطالعات زیادی ثابت کرده‌اند که چربی شکم و افسردگی با یکدیگر مرتبط هستند. از طرفی افزایش خطر دیابت و مشکلات قلبی عروقی به خاطر چربی شکم؛ خود می‌تواند افسردگی را تشدید کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی