[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

امیـدوارم پرچم‌داری شایسته برای فوتبال شیراز باشم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
کار فجر در رقابت‌های فصل جدید لیگ دسته اول فوتبال کشور، امروز آغاز می‌شود و مهدی رجب‌زاده نخستین هدایت ‌این تیم در یک بازی رسمی‌ را تجربه می‌کند.
این تیم در شهری به میدان خواهد رفت که دو تیم بزرگ در لیگ برتر دارد و رجب‌زاده سابقه سال‌ها حضور در فوتبال آن را دارد. اما حریف امروز فجری‌ها، یک تیم کاملاً ناشناخته محسوب می‌شود. ون پارس نقش جهان، نامی ‌غریب برای دوست داران لیگ برتر و حتی لیگ دسته اول کشور است و فقط کسانی که لیگ‌های رده‌های پایین‌تر را دنبال می‌کنند، نام‌ این تیم نوپا را شنیده‌اند.
ون پارس فصل گذشته در لیگ دسته دوم و در گروهی که ‌ایمان سبز به عنوان نماینده شیراز در آن حضور داشت، به رتبه دوم رضایت داد و به پلی‌آف صعود کرد. آن‌ها در دیدار مرگ و زندگی مقابل شهرداری بندرعباس پیروز شده و برای نخستین بار به لیگ یک صعود کردند.
مهدی رجب‌زاده در خصوص رویارویی با ‌این تیم اصفهانی گفت: با وجود ‌اینکه چندین سال در اصفهان بازی کرده‌ام، اما شناخت خاصی از تیم ون پارس ندارم، چون بازی‌های لیگ دو پخش زنده ندارد و من فقط توانستم یک دیدار ‌این تیم مقابل شهید قندی یزد را در فولادشهر تماشا کنم. اما آن‌ها امسال تغییرات زیادی کرده‌اند و شاید بازیکنان زیادی تغییر کرده باشند. در ‌این مدت پیگیر به دست آوردن اطلاعات از‌ این تیم بوده‌ام اما هنوز برایم تیم ناشناخته‌ای هستند.
سرمربی جوان طلایی پوشان شیراز افزود: تیم ما چه به لحاظ اسم و رسم، چه از نظر اعتبار و نوع باشگاه، تیم بزرگی است و ‌این وظیفه و مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند. باید بازی‌ها را با موفقیت به انجام برسانیم. هر چند در فوتبال چیزی قابل پیش‌بینی نیست ولی ما با تمام توان می‌رویم برای پیروزی مقابل ون پارس.
وی درباره وضعیت نقل‌وانتقالات تیمش گفت: خوشبختانه در نقل‌وانتقالات خوب عمل کردیم. نمی‌توانم بگویم عالی، اما بازیکن‌هایی که مد نظرمان بودند را جذب کردیم و خیلی ممنونم از جناب مفتاحی عزیز، مدیرعامل محترم باشگاه که در ‌این زمینه خیلی به من کمک کردند. تمرینات خوبی را برگزار کردیم و همچنین دو اردوی خوب را پشت سر گذاشتیم و به هماهنگی نسبی رسیده‌ایم. مشکل خاصی نداریم و امیدواریم بتوانیم نخستین گام را محکم برداریم.
ملی پوش سابق فوتبال شیراز درباره تمهیداتش برای رفع مشکل گلزنی که فصل گذشته از عوامل سقوط فجر بود، اظهار داشت: یکی از مسائلی که در تمرینات پیش فصل، خیلی روی آن کار کردیم، همین بحث گلزنی بود. ابتدا خلق موقعیت و سپس ضربه به سمت دروازه و چارچوب شناسی را مد نظر داشتیم و حتی در بازی‌هایی که شکست خوردیم، در بحث خلق موقعیت خوب کار کردیم. حتی در بازی با پرسپولیس در تهران، یک گل زدیم و چند موقعیت عالی خلق کردیم. ‌این برای ما خیلی امیدوار کننده است. خود من مهاجم یا مهاجم کاذب بازی کرده‌ام و تمام آن تجربیاتی که دارم را به بازیکنانم منتقل خواهم کرد. خوشبختانه بچه‌ها خیلی پیشرفت کرده‌اند و بهتر شده‌اند. امیدوارم ‌این قابلیتی که دارند را در بازی‌ها هم نشان بدهند و در‌ایجاد موقعیت بتوانیم بهتر از سال گذشته عمل کنیم.
رجب‌زاده گفت: من از روزی که آمدم سعی کردم ابتدا ذهنیت بچه‌ها را تغییر دهم. آن حس پیروز نشدن باید از تیم بیرون برود و حس برتری طلبی غالب شود. تمام تلاشمان ‌این است که از همین روز اول، قدم‌مان را محکم برداریم تا بتوانیم جزو مدعیان اصلی باشیم.
کاپیتان پیشین فجر در خصوص وضعیت زمین چمن حافظیه که سال گذشته مشکلات زیادی را برای ‌این تیم به وجود آورد، گفت: ما در روند آماده سازی پیش فصل، چند بازی روی زمین حافظیه انجام دادیم و خوشبختانه با کمک مسئولان هیئت فوتبال شیراز و استان و مخصوصاً آقای حسینی که خیلی زحمت کشیدند، به وضعیت مساعدی رسیده است و فعلاً کیفیت خوبی دارد. هر چند می‌گویند برای بازی‌های زمستان،‌ این کیفیت از دست می‌رود اما من یک چیزی را از روز اول با بچه‌ها مطرح کردم که درست است زمین صاف خیلی خوب است و کمک می‌کند و می‌توانیم مسائل تاکتیکی را به بهترین شکل انجام بدهیم اما باید یاد بگیریم که در زمین خراب هم خوب بازی کنیم و ببریم. ما باید با هر شرایطی که وجود دارد، آن قدر قوی عمل کنیم که در تمام بازی‌ها موفق باشیم.
رجب‌زاده افزود: نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد ولی از مسئولان خواهش می‌کنم هر چقدر می‌توانند تلاش و همت کنند تا ‌این زمین کیفیت فعلی را حفظ کند. ما الان یک نماینده در لیگ یک داریم و در تلاشیم که ‌این نماینده با شایستگی و اقتدار بتواند به موفقیت برسد، پس نیاز است که اسباب و وسایل و پیش نیازهایش فراهم شود. چیز خاصی هم نمی‌خواهیم، به جز یک زمین فوتبال خوب که نیاز به رسیدگی زیادی دارد. امیدوارم اتفاقات سال گذشته تکرار نشود که مربیان تیم‌های رقیب دائماً به ما بابت وضعیت زمین اعتراض کنند.‌ این در شأن فوتبال شیراز نیست.
سرمربی فجر در پایان گفت: از هواداران خوب فجر خیلی ممنونم که ما را حمایت کرده‌اند و امیدوارم در اولین بازی خانگی‌مان در حافظیه، حضور پرشوری داشته باشند. خود من خیلی دلم برای حضور در یک بازی پرتماشاگر تنگ شده و امیدوارم روزی که در شیراز بازی می‌کنیم، ورزشگاه شلوغ باشد. همچنین تشکر می‌کنم از سردار بوعلی که به عنوان شخص اول مجموعه ما، تمام امکانات و شرایط را فراهم کرده‌اند. از ‌ایشان ممنونم که دید وسیعی نسبت به ورزش دارند و با وجود ‌ایشان، هیئت مدیره کاربلد و جناب آقای مفتاحی مدیرعامل محترم باشگاه، می‌توان به آینده امیدوار بود. همچنین از پیشکسوتان و مربیان خوب شهر شیراز رخصت می‌طلبم و امیدوارم پرچم‌دار خوبی برای فوتبال ‌این شهر باشم.
به گزارش شیرازنوین، دیدار تیم‌های فجرشهیدسپاسی شیراز و ون پارس نقش جهان اصفهان، از ساعت 19:15 دقیقه امروز در ورزشگاه فولادشهر اصفهان و به قضاوت آقایان‌ هادی علی نیافر، احمد حقانی، رشید پردل و رضا مرادی برگزار می‌شود. ناظر داوری نیز مهرداد ذهبی خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی