[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

اشتغال‌زایی در صنایع، محرومیت‌زدایی در روستا، روزنامه شیراز نوین

آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های گازرسانی شرکت گاز استان فارس در هفته دولت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس، این مراسم با حضور وزیر نفت، رئیس کمیسیون انرژی و جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان فارس، معاون استاندار فارس و خانواده معزز شهدا در سالن وصال شرکت گاز استان برگزار شد.
 تخصیص اعتبار برای تداوم محرومیت‌زدایی
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در این مراسم با تبریک فرارسیدن هفته دولت و پاسداشت مقام شامخ شهدا گفت: استان فارس در زمینه قدمت گازرسانی با 58 سال سابقه در کشور پیشتاز است، اما در زمره استان‌های محروم کشور قرار می‌گیرد. علی‌اکبر میدان‌شاهی خواستار توجه ویژه مسئولان در روند تخصیص اعتبار برای محرومیت‌زدایی شد و با ارائه آمار و ارقامی بیان داشت: از 116 شهر استان فارس تعداد 110 شهر از نعمت گازرسانی برخوردار هستند و از 7555 مرکز صنعتی، تعداد 5803 صنعت طی سال‌های اخیر به شبکه گاز متصل شده‌اند. او استان فارس را در زمره استان‌های کم‌برخوردار در حوزه گازرسانی برشمرد و اظهار داشت: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در نام‌گذاری شعار سال، عزم جدی برای گازرسانی به نقاط دور و نزدیک استان با نگاهی عدالت‌محور وجود دارد. این مقام مسئول، از برنامه‌ریزی‌های جهادی در یک بازه زمانی دوساله برای محرومیت‌زدایی در عرصه گازرسانی خبر داد و افزود: در هفته دولت آیین افتتاح طرح‌های گازرسانی به 2 شهر (جویم و عمادشهر) و 84 روستا با اعتباری بالغ بر 1360میلیارد تومان انجام می‌شود و در پرتو این پروژه‌ها، 6500 فقره انشعاب واگذار شده و بیش از 14500 خانوار تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار می‌گیرند. مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در ادامه افزود: به‌موازات بهره‌برداری از پروژه‌هایی که از آنها یاد شد، عملیات اجرایی گازرسانی به 88 روستا و 450 طرح صنعتی در پهنه استان فارس با اعتباری بالغ بر 1014میلیارد تومان و 750 کیلومتر شبکه‌گذاری آغاز شده و دستاورد این پروژه‌ها برخورداری 10500 خانوار از شبکه گازرسانی است.
 تداوم جهاد خدمت‌رسانی در عرصه گازرسانی
میدان‌شاهی مجموعه سرمایه‌گذاری‌های شرکت گاز استان برای محرومیت‌زدایی و توسعه عدالت‌محور را 2374میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: طی یک سال اخیر دو شهر جویم و عمادشهر به شبکه گازرسانی متصل شدند و مجموع شهرهای استان به 111 شهر رسیده است. در همین بازه زمانی 106 روستا هم از نعمت گازرسانی برخوردار شده‌اند که مجموع روستاهای گازدار استان به 2304 روستا می‌رسد.او پیرامون اهمیت گازرسانی به صنایع اعلام داشت: در یک سال اخیر، 650 مرکز صنعتی به شبکه گازرسانی پیوسته‌اند که با احتساب آنها، شمار صنایع برخوردار به 5941 مورد افزایش یافته است. البته یکی دیگر از دستاوردهای گازرسانی به صنایع، جایگزینی سوخت مایع به میزان 38میلیون لیتر و ایجاد هشت‌هزار فرصت شغلی است. مدیرعامل شرکت گاز استان فارس پیرامون اهمیت گازرسانی در گسترش رفاه و رونق تولید گفت: در یک سال اخیر تعداد 66520 مشترک از نعمت گازرسانی برخوردار شده اند و در سطح استان شمار مشترکان برخوردار از شانزده‌میلیون و ششصدهزار مورد عبور کرده است.
 فعالیت شرکت گاز فارس فرااستانی است
میدان‌شاهی با تقدیر از تلاش‌های شبانه‌روزی کارگران و کارشناسانی که با تلاش شبانه‌روزی و در شرایط دشوار جوی به خدمت‌رسانی جهادی ادامه می‌دهند، اظهار داشت: در یک سال اخیر 1956 کیلومتر شبکه گازرسانی در اقصی‌نقاط استان انجام شده و امروزه وسعت این شبکه به بیش از 32600 کیلومتر می‌رسد. او با اشاره به این موضوع که توان نیروهای توانمند شرکت گاز استان فارس فرااستانی است، اظهار داشت: عملیات گازرسانی به شهر و کارخانه سیمان خاش با اعتباری بالغ بر 80میلیارد تومان و اجرای عملیات گازرسانی به شهرهای اسماعیل‌آباد و 93 روستا با اعتباری بالغ بر 60میلیارد تومان از جمله فعالیت‌های فرااستانی شرکت گاز فارس در استان سیستان و بلوچستان است. او با تشریح برخی دیگر از پروژه‌های فرامنطقه‌ای شرکت گاز استان فارس در سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: عملیات گازرسانی به شهرهای میرجاوه، ریگ‌ملک، نوک‌آباد و ده‌رئیس در سیستان و بلوچستان با اعتباری بالغ بر 200میلیارد تومان توسط شرکت گاز فارس با موفقیت اجرا شده است.
 افزایش چشمگیر شاخص بهره‌وری
در ادامه این مراسم، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت سیزدهم شاهد اقدامات مؤثر و جهادی در حوزه‌های مختلف هستیم.
محسن علیزاده با تبریک فرارسیدن هفته دولت، از شهیدان رجایی و باهنر به عنوان خدمتگزاران راستین انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: در ده سال گذشته شاخص‌های بهره‌وری در کشور اعداد منفی را نشان می‌داد و این در حالی است که در یک سال اخیر شاهد رشد حدود 3درصدی هستیم. وی با تقدیر از تلاش‌های مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و میدان‌شاهی، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در عرصه محرومیت‌زدایی با پیشبرد اقدامات جهادی، اظهار داشت: با وجود تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه ملت شریف ایران از سوی استعمارگران اعمال می‌شود، امروز شاهد بهره‌برداری از طرح‌های عظیم گازرسانی در کشور و استان فارس هستیم که نشان از مدیریت توانمند جهادی دارد. نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی، گسترش شبکه گازرسانی به مناطق دور و نزدیک استان فارس را اقدامی شایسته تقدیر ارزیابی کرد و افزود: کنترل چالش‌های اجتماعی و امنیتی به‌واسطه ایجاد زمینه‌های مهاجرت معکوس، یکی از دستاوردهای توسعه شبکه گازرسانی است و دولت سیزدهم در بخش انرژی کارنامه پرباری دارد.
 مدیریت انرژی‌های استراتژیک
علیزاده در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت نقش انرژی در پایه‌ریزی معادلات جهانی اشاره کرد و افزود: جنگ روسیه و اوکراین پیش‌فرض‌های بین المللی را بر هم زد و امروزه وقت آن رسیده است تا با توجه به قابلیت‌های ارزنده کشور در حوزه انرژی و به‌ویژه نفت و گاز، بهره‌های بیشتری را برای کشور به ارمغان بیاوریم.  رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که منابع گازی قابلیت استراتژیک و قدرت بازدارندگی زیادی را در عرصه جهانی دارا هستند، اظهار داشت: یکی از دلایلی که امروز غربی‌ها در مذاکرات از خود انعطاف‌پذیری زیادی نشان می‌دهند، به ظرفیت‌های ایران در عرصه انرژی و به‌ویژه منابع گازی بازمی‌گردد و باید با نگاهی جهادی این پتانسیل‌ها را توسعه دهیم. وی در بخش پایانی سخنانش از تلاش‌های شرکت گاز استان فارس در تحت‌پوشش قراردادن روستاها و مناطق دورافتاده شهرستان سپیدان و دیگر مناطق فارس 
قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی