[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

آبیاری جلگه فارس با مدیریت جهادی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
هفته دولت برای اهالی فارس پربار بود و شرکت آبفای فارس علی‌رغم همه مشکلات و چالش‌های فراوانی که با آنها روبه‌روست، پروژه‌های زیادی را در پهنه استان به بهره‌برداری رساند؛ پروژه‌هایی که در نقاط دورافتاده و صعب‌العبور به بهره‌برداری رسید و این در حالی بود که خسارت‌های ناشی از سیل هم در مدت زمانی کمتر از سه روز ترمیم شد. گروه گزارش شیرازنوین، نیم‌نگاهی به برخی از پروژه‌های آبفا فارس داشته که در هفته دولت از آنها رونمایی شد. البته در صدر این پروژه‌ها، تصفیه‌خانه کازرون بود که در گزارش‌های قبلی 
به آن پرداختیم.
 بهره‌برداری از پروژه‌های داراب 
همزمان با ایام هفته دولت، پروژه آب‌رسانی به روستاهای بهادران، دولت آباد و شهنان که از مصوبات سفر مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا کشور به شهرستان داراب می‌باشد، در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.همزمان با ایام هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، طی مراسمی با حضور محمدجواد عسکری نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام خسروی امام‌جمعه، وحید حق‌شناس معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا استان فارس، فرهاد سعدی فرماندار و عباس ارشدی مدیر امور آبفا شهرستان داراب، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستاهای بهادران، دولت آباد و شهنان، پروژه آب‌رسانی به این روستاها در مدار بهره‌برداری قرار گرفت. در این مراسم محمدجواد عسکری نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی، طی بیاناتی با گرامیداشت هفته دولت و تشکر از تلاش بی‌وقفه دولت‌مردان در راستای خدمات‌رسانی به مردم و کم‌کردن مشکلات در مناطق محروم، آب را از جمله نیازهای اولیه هر انسان دانست و گفت: تهیه آب شرب و بهداشتی برای مردم شهرها و روستاها در کشور از نیازهای اولیه ای است که وظیفه همه ماست که در راستای در اختیار قرار دادن آن برای مردم، باید تلاش و کوشش نماییم. در ادامه این مراسم، حق‌شناس معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا فارس، با تشریح پروژه آب‌رسانی مورد افتتاح گفت: این پروژه که از مصوبات سفر مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا کشور به شهرستان داراب می‌باشد، شامل اجرای خط انتقال آب‌رسانی به طول ۲۳۰۰ متر با استفاده از لوله‌های پلی اتیلن در اقطار ۱۱۰، ۱۲۵ و ۱۶۰ میلی‌متر و اجرای شبکه توزیع آب شرب به طول ۲۱۰۰ متر می‌باشد که با اعتباری بالغ بر ۱۸میلیارد ریال به مرحله بهره‌برداری رسیده است و با بهره‌برداری از آن ۱۹۵۰ خانوار از مردم روستاهای بهادران، دولت آباد و شهنان از مزایای آن بهره‌مند می‌گردند. بنا به این گزارش، در این مراسم همچنین ارشدی مدیر امور آبفا داراب گزارشی از وضعیت آب در مناطق مختلف این شهرستان و چگونگی اجرای این پروژه به حضار ارائه نمود.
 بهره‌برداری از پروژه‌های شهرستان مهر
همزمان با گرامیداشت هفته دولت، پروژه تعمیر، تعویض و بازسازی آب‌شیرین‌کن شهر وراوی شهرستان مهر، با صرف اعتباری بالغ بر ۵۰۰۰میلیون ریال به بهره‌برداری رسید. پروژه تعمیر، تعویض و بازسازی دستگاه آب‌شیرین‌کن شهر وراوی شهرستان مهر همزمان با هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت، طی مراسمی با حضور دکتر سید موسی موسوی نماینده مردم شهرستان‌های مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی، محمدی فرماندار شهرستان مهر و جمعی از مسئولان شهرستان و بخش وراوی افتتاح شد و در مدار بهره‌برداری قرار گرفت. آب‌شیرین‌کن شهر وراوی که با ظرفیت تولید ۳۷۵ مترمکعب در شبانه‌روز، قادر به تأمین آب شیرین بخش وراوی می‌باشد، با هزینه ای بالغ بر 5هزار میلیون ریال در مدار بهره‌برداری قرار گرفت. گفتنی است شهر وراوی با جمعیتی بالغ بر 5هزار نفر از توابع شهرستان مهر می‌باشد.
 بهره‌برداری از پروژه‌های روستاهای مهر 
همزمان با هفته دولت، طی مراسم‌های جداگانه‌ای، پروژه‌های آب‌رسانی به روستاهای نورآباد و نرمان بخش وراوی شهرستان مهر گشایش یافت. همزمان با هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره دولت‌مردان شهید، رجایی و باهنر، طی مراسمی با حضور دکتر سید موسی موسوی نماینده مردم شهرستان‌های مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی، محمدی فرماندار و هادی هوشمند کوچی مدیر امور آبفا شهرستان مهر و جمعی از مسئولان شهرستان و بخش وراوی، پروژه آب‌رسانی به روستای نورآباد از توابع بخش وراوی شامل یک حلقه چاه آبرفتی به عمق ۹۰ متر با میزان آبدهی ۶ لیتر بر ثانیه، تجهیز و برق‌رسانی به چاه آب شرب و اجرای ۱۰۰ متر خط انتقال آب با لوله‌هایی از جنس پلی‌اتیلن به قطر ۱۱۰ میلی‌متر می‌باشد که با صرف اعتباری بالغ بر ۱۸میلیارد ریال به انجام رسیده و در مدار بهره‌برداری قرار گرفت. با بهره‌برداری از این پروژه، ۱۱۰۰ نفر از مردم این روستا از مزایای آن بهره‌مند شدند. بنا بر همین گزارش، طرح آب‌رسانی به روستای نرمان بخش وراوی شهرستان مهر نیز شامل حفر یک حلقه چاه آبرفتی به عمق ۶۰ متر و دبی ۸ لیتر بر ثانیه، تجهیز و اجرای ۳۰۰ متر خط انتقال برق‌رسانی، اجرای ۳۰۰ متر خط انتقال آب با استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن به قطر ۱۲۵ میلی‌متر می‌باشد که طی مراسمی جداگانه با حضور دکتر سید موسی موسوی نماینده مردم شهرستان‌های مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی، محمدی فرماندار شهرستان مهر و جمعی از مسئولان شهرستان و بخش وراوی افتتاح شد و در مدار بهره‌برداری قرار گرفت. بنا بر این گزارش، با افتتاح این پروژه مشکل آب‌رسانی به جمعیتی بالغ بر ۸۵۰ نفر در قالب ۵۲۰ مشترک مرتفع گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی