[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

کلاهبرداری با سوءاستفاده از نرم‌افزار اسنپ، روزنامه شیراز نوین

کلاهبرداری با سوءاستفاده از نرم‌افزار اسنپ

فرمانده انتظامی شهرستان «مرودشت» از دستگیری فردی خبر داد که با ورود غیرمجاز به نرم افزار اسنپ فرزند شاکی، اقدام به مسافرت کرده بود. 
سرهنگ «فرشید زینلی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرد و عنوان داشت که مبلغ 2میلیون ریال بدهی برای وی در این سامانه ثبت شده است که بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی افزود: با تحقیقات اولیه و بررسی مستندات، مشخص شد فردی که اقدام به این کار کرده، دختری 14ساله و دوست فرزند شاکی می‌باشد که قبلاً اطلاعات اسنپ شاکی را از طریق گوشی دوستش در اختیار داشته و با سوءاستفاده از این اطلاعات، وارد نرم افزار شده و درخواست سفر را ثبت و کرایه را نیز پرداخت نکرده است.
سرهنگ زینلی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی، متهم با هویت معلوم که دوست فرزند شاکی بود، شناسایی و به پلیس فتا احضار شد. رئیس پلیس شهرستان مرودشت تصریح کرد: متهم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بزه ارتکابی شد، ولی در مواجهه با مستندات و مدارک کارشناسان پلیس فتا به جرم خود اعتراف کرد و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
فرمانده انتظامی مرودشت از عموم شهروندان خواست در صورت مواجهه با هرگونه جرائم رایانه‌ای، موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارشات مردمی) یا از طریق شماره‌های 096380 یا 43222087 به همکاران ما اطلاع دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی