[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

استاندار فارس خبر داد: گسترش خدمات سلامت در شهر جدید، روزنامه شیراز نوین

شهر جدید صدرا با داشتن قریب به ۲۰۰هزار نفر جمعیت، هیچ مرکز خدمات جامع سلامتی نداشت تا در هفته دولت ۱۴۰۱ همزمان ۲ مرکز خدمات جامع سلامت در این شهر جدید افتتاح و زمینه بهره‌مندی ۱۰۰هزار نفر از ساکنان این شهر جدید از خدمات بهداشتی و سلامت فراهم شد.
به گزارش ایرنا، همزمان با پنجمین روز هفته دولت، دو مرکز خدمات جامع سلامت شهری حافظ و سردار شهید عبدالله اسکندری به بهره‌برداری رسید.
استاندار فارس روز یکشنبه در این آیین، ضمن تبریک هفته دولت به خبرنگاران گفت: مرکز خدمات جامع سلامت شهری حافظ در زمینی به وسعت ۴هزار و ۲۶۰ مترمربع و زیربنای ۷۷۳ مترمربع به بهره‌برداری رسید.
دکتر محمدهادی ایمانیه افزود: هزینه ساخت این مرکز خدمات جامع سلامت شهری ۴میلیارد و ۸۹میلیون و ۹۰۰هزار تومان بوده و ارائه خدمات سلامت به حدود ۵۰هزار نفر از ساکنان صدرا را تأمین خواهد کرد. وی ادامه داد: مرکز خدمات جامع سلامت شهری سردار شهید عبدالله اسکندری در زمینی به متراژ هزار و ۹۸۴ مترمربع و زیربنای ۹۵۱ مترمربع ایجاد شده است.
استاندار فارس اضافه کرد: هزینه ساخت این مرکز درمانی پنج‌میلیارد و ۲۲۵میلیون تومان بوده است و با ایجاد این دو مرکز خدمات درمانی به ۱۰۰هزار نفر از ساکنان صدرا ارائه خواهد شد.
ایمانیه در ادامه با بیان اینکه ایجاد این دو مرکز جامع خدمات سلامت در شهر جدید صدرا از مصوبات اخیر در استانداری فارس بوده، گفت: در حال حاضر این دو مرکز در شیفت صبح به مردم خدمات ارائه خواهند کرد؛ در صورتی که با توجه به فاصله صدرا از شیراز و نیاز شهروندان، باید خدمات این دو مرکز در شیفت عصر نیز فعال شود.
وی بر لزوم تسریع ساخت بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) شهر صدرا تأکید کرد و گفت: بر اساس تفاهم نامه‌ای که اخیراً منعقد شده، این مرکز درمانی بیمارستانی به‌زودی افتتاح خواهد شد.
ایمانیه با اشاره به ایجاد دو مرکز خدمات جامع سلامت شهری در صدرا گفت: بهره برداری از این دو مرکز مسئله‌ای ضروری بود، اما نباید به آن اکتفا کرد و خدمات سلامت در صدرا نیازمند گسترش است.
شهر جدید صدرا اکنون با قریب ۲۰۰هزار نفر جمعیت، از دهه ۷۰ در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال غرب شیراز ایجاد شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی