[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

سفیر عمان: به تجارت با فارس علاقه‌مندیم، روزنامه شیراز نوین

سفیر پادشاهی عمان در ایران، روابط سیاسی دو کشور را خوب توصیف کرد و گفت: با توجه به اهمیتی که برای ملت ایران قائلیم، گسترش روابط سیاسی و در کنار آن تجاری دوجانبه را دنبال می‌کنیم.
ابراهیم بن احمد المعینی، روز یکشنبه در دیدار با رئیس و هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس در شیراز افزود: کشور عمان بسیار خرسند از روابط دوستانه خود با کشور ایران است و در این سال‌ها در حوزه تجارت نیز روابط مستمر، قدیمی و خوبی داشته و داریم.
وی با بیان اینکه روابط دو ملت ایران و عمان در تمام ابعاد برای ما مهم است، ادامه داد: به دنبال حل مشکلات و بهبود هرچه بیشتر روابط هستیم. او اظهار داشت: در همین راستا اقدامات بسیاری از سوی دولت عمان انجام شده که یکی از آنها، اختصاص دو بندر در کشور عمان ویژه تجارت با ایران و همچنین تسهیل شرایط اقامت و سرمایه‌گذاری برای ایرانیان در این کشور است که انجام 
شده است.
او گفت: در سال‌های اخیر میزان تجارت بین عمان و ایران ۱۵۰میلیون دلار بوده که این میزان کاهش داشته است.
وی ضمن دعوت از تجار و فعالان اقتصادی ایران و عمان برای گسترش روابط تجاری افزود: هم اینک برای رفت‌وآمد و فعالیت تجاری و اقتصادی شرایط متفاوت و بهتر از گذشته شده است و از بازرگانان ایران و استان فارس می‌خواهیم برای تجارت با عمان پویاتر اقدام کنند و ما نیز در این زمینه حمایت‌های لازم را ارائه خواهیم کرد.
سفیر عمان در ایران افزود: تجار ایرانی می‌توانند در کشور عمان در زمینه‌های مختلف اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.
رئیس اتاق بازرگانی فارس هم، با اشاره به اهتمام مسئولان این استان برای توسعه گردشگری سلامت گفت: گردشگری سلامت یکی از اولویت‌های ما در افزایش مراودات با کشور عمان است و این موضوع را با جدیت در اتاق بازرگانی پیگیری می‌کنیم.
جمال رازقی افزود: مسائل و مشکلاتی برای ورود و حضور عمانی‌ها در شهر شیراز و به ویژه در حوزه گردشگری سلامت وجود دارد که ما در اتاق بازرگانی به شدت پیگیر حل این مسائل هستیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی